Pogoda na Boże Narodzenie 2022. Synoptycy nie mają wątpliwości. Będą białe święta?

2022-12-18 12:14
Zima
Autor: Canva

Mamy już grudzień, a to oznacza tylko jedno - za chwilę Boże Narodzenie. Coraz więcej internautów poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy w tym roku możemy liczyć na białe święta. Jak wynika z długoterminowych prognoz pogody na ten miesiąc, tegoroczne Boże Narodzenie może być zaskakujące.

Spis treści

  1. Czy będzie śnieg na święta?
  2. Pogoda na zimę 2022/23

Jaka pogoda na święta 2022? Odpowiedź na to pytanie nurtuje coraz więcej internautów. Nic dziwnego - w końcu mamy już grudzień. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a synoptycy przedstawiają pierwsze prognozy długoterminowe na ten najbardziej wyjątkowy okres w roku. Z pewnością miliony Polaków mają nadzieję na białe święta 2022. Ostatnie lata przyzwyczaiły nas bowiem do tego, że zasiadając przy wigilijnym stole, na próżno spoglądać za okno, by podziwiać prószący z nieba biały puch. Na ogół prawdziwy mróz pojawia się dopiero po 1 stycznia. Czy w tym roku czeka nas zmiana? Jeszcze niedawno eksperci pogodowi twierdzili, że Boże Narodzenie 2022 może obfitować w silne opady śniegu. Synoptycy przewidywali, że druga połowa grudnia będzie mroźna, a biały całun pokryje właściwie całą Polskę. Sprawdzamy, jak prezentują się aktualne prognozy długoterminowe na święta.

Czy w ferie 2023 będzie śnieg? Jaka pogoda w ferie zimowe?

FIT BURGER DRWALA, MOVE FEDERATION, HITY SKOCZKÓW, FURY PIŁKARZY | ESKA XD #062

Czy będzie śnieg na święta?

Najnowsze prognozy pogody mogą rozczarować. Jak wynika z publikowanych przez synoptyków raportów, opady śniegu na święte mają być umiarkowane. Na termometrach nie zobaczymy już silnych mrozów. Na ten moment na drugą połowę grudnia przewidywana jest odwilż. Znacznie zimniejszą zapowiadano pierwszą połowa miesiąca.

Pogoda na zimę 2022/23

Jak wynika z długoterminowych prognoz pogody, zarówno w styczniu i lutym temperatura będzie utrzymywać się w normie. Czeka nas deszczowo-śnieżny styczeń i dość mroźny luty. Synoptycy przewidują, że zimny może być także marzec. Wszystko wskazuje na to, że zima rozgości się u nas na dłużej.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze