Poczuj się jak gwiazda i stwórz własny filtr na Instagramie! Sprawdź, jak go zrobić

2020-04-08 15:37 PO
Instagram - filtry gwiazd. Zobacz, kto stworzył swój własny filtr, jak wygląda i jak go użyć?
Autor: pixabay.com Instagram - filtry gwiazd. Zobacz, kto stworzył swój własny filtr, jak wygląda i jak go użyć?

Instagram jest pełen przeróżnych ciekawych filtrów, które warto wypróbować mając konto w aplikacji, ale czy zastanawiałeś się kiedyś jak stworzyć swój własny, unikatowy filtr, który będzie miał wszystko o czym tylko sobie wymarzysz? Już na ESKA.pl zdradzamy jak krok po kroku go wykonać! Zostań z nami i dowiedz się jak stworzyć filtr własnego autorstwa!

Filtry na Instagramie to niekończąca się opowieść, a wszystko za sprawą tego, że możemy również tworzyć je sami. Jeśli wydaje ci się, że zrobienie własnego filtru w aplikacji Instagram jest trudne i czasochłonne, to nic bardziej mylnego! Już na ESKA.pl wyjaśnimy ci jak zabrać się do sprawy. Zacznijmy jednak od samego początku. Filtry na Instagramie są nieodłącznym elementem tej aplikacji. To właśnie one łączą, angażują odbiorców, a przy tym wprawiają ich w doskonały nastrój. Wiele z nich ma za zadanie nas rozbawić, upiększyć, wystraszyć, a jeszcze inne są po prostu efektem czyjeś wyobraźni. W momencie kiedy każdy z nas może stworzyć swój własny, niepowtarzalny filtr, ich ilość w aplikacji nie ma końca, dlatego nie znudzą się nam one zbyt szybko. Okazuje się, że aby opracować swój pomysł wcale nie trzeba być komputerowym maniakiem. Wystarczy tylko podążać za wskazówkami, których w samym internecie jest naprawdę mnóstwo.

Filtr na Instagramie - jak go zrobić?

Zasady są banalnie proste, tak więc chwila skupienia i zaczynamy!

Instalacja Spark AR

Bez tego ani rusz! W pierwszej kolejności musimy pobrać narzędzie Spark AR na pulpit naszego komputera, które służy do tworzenia filtrów i umożliwia przesyłanie ich na Instagram oraz Facebook. Zaraz po zainstalowaniu programu pojawi się samouczek, który przeprowadzi nas przez cały proces.

Ekran Spark AR

Tworzenie własnego filtru już coraz bliżej, ale zanim jeszcze do tego przejdziemy warto zapoznać się z ekranem programu Spark AR. Okno, w którym będziemy pracować możemy podzielić na 6 najważniejszych przestrzeni, które będą nas najbardziej interesować, a mianowicie mowa tu o takich nazwach jak: Simulator, Viewport, Layers, Assets panel, Inspector, a także Scene panel. Każda z tych przestrzeni odgrywa ważną rolę w momencie tworzenia własnego filtru. Na Viewport widzimy efekt, który tworzymy. Simulator jest tym, co zobaczymy na ekranie naszego telefonu po wgraniu filtru. Inspector zajmuje się parametrami danego obiektu, a Layers to nic innego jak miejsce, w którym tworzymy warstwy. Scene panel to lista obiektów, które widzimy w naszym filtrze i został nam Assets panel, który z kolei zawiera listę rzeczy, które nie mogą stać się obiektami, ale mogą ozdobić nasz instagramowy filtr.

Face Tracker

Program Spark Ar jest naprawdę prosty i intuicyjny, a więc z pewnością stworzenie na nim własnego filtru będzie niesamowicie łatwe. Kroki, które musimy wykonać zależą tak naprawdę od efektu, który chcemy osiągąć. Jeśli chcemy, aby stworzyć maskę na twarz, klikamy opcję Face Tracker, a następnie dodajemy Face Mash.

Siatka

Kiedy już stworzymy filtr, który nas satysfakcjonuje możemy ściągnąć go na nasz telefon i przesłać go na swój profil na Instagramie. Ważne jednak, aby być podczas tego procesu zalogowanym w aplikacji.

Zapisanie filtru

Kiedy już mamy zapisany nasz filtr i zadecydowaliśmy, w którym miejscu ma być on opublikowany wysyłamy go do aplikacji, a następnie musimy poczekać na jego akceptację, która zazwyczaj trwa od 3 do 5 dni roboczych.

Aktorzy bajki czytać będą z własnych domów, ogrodów, balkonów, by przypomnieć, że wciąż mobilizujemy się wszyscy wokół akcji #zostańwdomu. Posłuchaj:
Najnowsze