Piosenki Taco, Podsiadło i innych po angielsku. Brzmią jak zagraniczne hity!

2019-12-02 18:55 MK
Dezy
Autor: YouTube/Dezy

Kreatywność internautów nie zna granic. Co jakiś czas, na YouTubie możemy natrafić na naprawdę wyjątkowe covery popularnych piosenek. Jeśli zastanawialiście się, jak hity z repertuaru Taco Hemingwaya czy Dawida Podsiadło brzmiałyby po angielsku, ci dwaj twórcy internetowi mają dla was odpowiedź. Zobaczcie wyjątkowe nagrania już teraz na ESKA.pl.

Dawid Podsiadło lub Taco Hemigway po angielsku? Czemu nie? W sieci bez problemu można znaleźć wiele coverów popularnych na całym świecie piosenek, przetłumaczonych na język polski. Dużo ciężej jednak natrafić na wideo, na którym słychać, jak autor danego kanału śpiewa polski hit w języku angielskim. Nierzadko pod oficjalnymi klipami opublikowanymi w serwisie YouTube można przeczytać komentarze fanów, zdaniem których, powstanie anglojęzycznej wersji konkretnego polskiego hitu, zapewniłoby wykonującemu go artyście szansę na zrobienie międzynarodowej kariery. Dwoje youtuberów, regularnie umieszczających w sieci własne interpretacje znanych utworów, postanowiło sprawdzić, czy to rzeczywiście prawda. Jędrzej Skiba i Dezy, bo o nich mowa, wzięli na warsztat hitowe kawałki z repertuaru współczesnych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej, takich jak Taco Hemingway, Dawid Podsiadło czy Paweł Domagała, jak również tych starszych, w tym Myslovitz, Czesława Niemena oraz Ireny Jarockiej. Wyjątkowe covery znajdziecie poniżej.

Polskie hity po angielsku

To nie pierwszy raz, kiedy Jędrzej Skiba oraz Dezy postanowili sprawdzić, jak polskie hity brzmiałyby wykonane w języku angielskim. Ich poprzednie wideo, o którym również pisaliśmy na ESKA.pl, podbiło sieć. Do tej pory, odtworzone zostało blisko 800 tysięcy razy! Teraz, chłopaki postanowili postarać się jeszcze bardziej i w jednym czasie opublikowali dwie części - jedną na kanale Jędrzeja, a drugą na kanale Dezy'ego. Internauci są zachwyceni i domagają się, by nagrali oni pełne wersje takich hitów jak Trofea czy też Deszcz na betonie. - Fenomenalnie to wyszło. Myślę, że gdyby to uderzyło szerszą publikę, to zrobiłoby taki sam szum jak u nas, jak nie większy... - piszą. Posłuchajcie anglojęzycznych wersji doskonale znanych wam piosenek.

Najnowsze