Piosenki, które Taylor Swift napisała innym artystom, a wy nie mieliście o tym pojęcia!

2019-09-09 14:11 MK
Taylor Swift
Autor: Jackie Brown / SplashNews.com/East News

Każdy, kto choć trochę zna się na twórczości Taylor Swift wie, że poza śpiewaniem, artystka zajmuje się również pisaniem piosenek. Amerykańska gwiazda jest autorką bądź współautorką swoich największych hitów, które podbiły listy przebojów na całym świecie. Jak się okazuje, nie pisze ona tylko dla siebie. Niejednokrotnie o jej talencie pisarskim przekonali się inni wokaliści, również osiągający spore sukcesy w branży muzycznej. Dla kogo Taylor Swift napisała piosenki? Sprawdź na ESKA.pl.

Taylor Swift - piosenki, które napisała artystka można liczyć prawdopodobnie w setkach. Zdecydowana większość tego katalogu to utwory, które stworzyła na potrzeby własnych albumów, niemniej jednak bez problemu znajdziemy też takie kawałki, które ostatecznie powędrowały do innych artystów - zarówno tych niezwykle popularnych, jak i osiągających nieco mniejsze sukcesy. Niedawno swoją premierę miał siódmy album artystki zatytułowany Lover, a my przypominamy te single, które Taylor Swift napisała dla innych wykonawców. Będziecie zaskoczeni!

Sugarland - Babe

Członkowie duetu grającego muzykę country mieli niesamowite szczęście! Nie dość, że otrzymali od Taylor gotowy utwór, to gwiazda gościnnie zaśpiewała w nim pewne partie i wystąpiła w oficjalnym wideoklipie. Kawałek Babe powstał z myślą o albumie Red, jednak ostatecznie na niego nie trafił. Piosenka w wersji Sugarland ukazała się dopiero w 2018 roku.

Little Big Town - Better Man

Sugarland to niejedyny zespół country, który w swoim dorobku ma piosenkę napisaną przez Taylor Swift. Jak wiedzą wszyscy fani, zanim autorka przeboju You Need To Calm Down przemieniła się w jedną z największych gwiazd popu, nagrywała właśnie w tym gatunku muzycznym. W 2016 roku swoją premierę miał singiel Better Man, zapowiadający album Breaker od Little Big Town. Autorką piosenki jest właśnie Swift.

Miley Cyrus - You'll Always Find Your Way Back Home

Taylor Swift zaczynała karierę muzyczną w podobnym czasie, co doskonale znane wszystkim gwiazdy Disneya. Artystka wraz z Miley Cyrus, wówczas robiącą karierę w serialu Hannah Montana, wielokrotnie pozowały razem na ściankach i nie szczędziły sobie miłych słów. Taylor napisała nawet piosenkę na potrzeby filmu o przygodach nastolatki, która prowadzi podwójne życie.

Calvin Harris & Rihanna - This Is What You Came For

To zdecydowanie największy przebój spośród wszystkich, które napisała Taylor Swift. Amerykańska artystka spotykała się z popularnym DJ-em, kiedy wspólnie pracowali nad wielkim hitem. Nie chcieli jednak dopuścić do tego, by ich związek przyćmił premierę piosenki, dlatego też w ostatecznej wersji pojawiła się Rihanna. Co ciekawe, Tay nie podpisała utworu swoim imieniem i nazwiskiem, a pseudonimem - Nils Sjoberg.

Najnowsze