Piosenka Ali Tracz łamie regulamin Eurowizji Junior! Wymagana zmiana tekstu

2020-09-30 10:50 Maksymilian Kluziewicz
Ala Tracz
Autor: YouTube/Junior Eurovision Song Contest

Eurowizja Junior 2020 zbliża się wielkimi krokami. Dzień po ogłoszeniu, że to Ala Tracz będzie reprezentować nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, fani wydarzenia odkryli bardzo istotny szczegół. Mianowicie, utwór polskiej reprezentantki jest niezgodny z obowiązującym regulaminem. Czy to oznacza, że Polska może zostać zdyskwalifikowana? O szczegółach na ESKA.pl.

Eurowizja Junior 2020 - Ala Tracz będzie musiała zmienić tekst piosenki I'll Be Standing! Fani konkursu dostrzegli, że utwór stworzony przez Gromee'ego i jego żonę Sarę Chmiel narusza obowiązujący obecnie regulamin Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, którego kolejna odsłona odbędzie się już 29 listopada w Warszawie. Mianowicie, kompozycja, dzięki której Ala Tracz podbiła serca zarówno telewidzów, jak i jurorów programu Szansa na Sukces wymaga wprowadzenia zmian w tekście. Jedną z najważniejszych zasad Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci jest bowiem ta, że przynajmniej 60% piosenki reprezentanta musi być zaśpiewanych w jego ojczystym języku. W tym przypadku chodzi oczywiście o język polski. Słuchając utworu I'll Be Standing, łatwo jednak zauważyć, że słów po angielsku jest znacznie więcej. Czy to oznacza, że Ala Tracz może zostać zdyskwalifikowana, a Polska nie weźmie udziału w imprezie?

Ala Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja Junior 2020 - piosenka Ali Tracz łamie regulamin

Gdyby nie czujność fanów Konkursu Piosenki Eurowizji, młoda wokalistka rzeczywiście mogłaby zostać zdyskwalifikowana. Na szczęście niezgodność z obowiązującym regulaminem została wychwycona stosunkowo szybko, dzięki czemu jest jeszcze czas na wprowadzenie zmian w tekście. Jak podaje serwis Dziennik Eurowizyjny, Telewizja Polska została już poinformowana o sprawie.

Przypomnijmy, że tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się już 29 listopada. Hasłem przewodnim imprezy jest Move The World. W związku z pandemią koronawirusa wydarzenie odbędzie się na innych zasadach, niż dotychczas. Reprezentanci z innych krajów nie pojawią się w Warszawie.

Najnowsze