Śnieżyca w Polsce

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

POGODA

Pierwszy śnieg w Polsce. Jest data. Synoptycy mówią, że to już za chwilę!

2023-11-14 12:05

Coraz więcej osób zastanawia się, kiedy spadnie pierwszy śnieg. W ostatnich dniach można poczuć, że zima zbliża się wielkimi krokami. Druga połowa listopada będzie przełomowa, jeśli chodzi o zmiany w pogodzie. Jak zapowiadają synoptycy, lada moment czeka nas silne ochłodzenie i pierwszy tak silny powiew najzimniejszej pory roku.

Śnieg w Polsce - data pierwszego ataku zimy pojawiła się w najnowszych prognozach pogody na drugą połowę listopada. Tegoroczna jesień okazała się bardzo łaskawa dla mieszkańców Polski. Mimo że mamy już prawie drugą połowę listopada, na drzewach wciąż widoczne są kolorowe liście, a zimowe kurtki czekają w szafach na swój moment. Jak jednak wskazują synoptycy, już niebawem może się to zmienić. W najnowszych prognozach pogody mowa o ataku zimy. W Zakopanem biały puch zasypał już drogi. Co z resztą Polski? Z najnowszych raportów dowiadujemy się, że pierwszy powiew zbliżającej się wielkimi krokami najzimniejszej pory roku będziemy mogli poczuć właściwie na dniach. W drugiej połowie listopada czeka nas całkowita zmiana pogody. W nocy mowa o mrozie, a w ciągu dnia o opadach deszczu ze śniegiem. Padła konkretna data! To wtedy wyciągniemy zimowe ubrania z szaf?

Nagły atak zimy w Polsce. Drogi zasypane! Kiedy śnieg w całej Polsce?

TOP 3 MIEJSCÓWKI NA RAJSKIE WAKACJE [ZERO ŚNIEGU] | ESKA XD - Radio Eska #39

Kiedy pierwszy śnieg? Padła data!

Pogoda w Polsce coraz mocniej zaczyna przypominać o zbliżającej się wielkimi krokami zimie. Najnowsze prognozy mówią już o mrozie i śniegu. Mocnego ochłodzenia powinniśmy się spodziewać już w najbliższy piątek, 17 listopada. W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę temperatury będą równe zeru, a nawet na minusie. Cieplej zrobi się w niedzielę, jednak nie na długo. Początek kolejnego tygodnia może obfitować w opady śniegu. Model GFS wskazuje, że opady białego puchu mogą wystąpić w całym kraju już we wtorek, 21 listopada. W większości regionów będą to opady deszczu ze śniegiem. Potem śnieg pojawia się w prognozach dopiero 27.11.

Jak dużo wiesz o zimie? Tylko ekspert sobie poradzi [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Kiedy rozpoczyna się kalendarzowa zima?