Pierwszy śnieg na początku jesieni. Koniec upałów nadchodzi!

2020-09-23 12:12 ek
śnieg
Autor: pixabay.com

Jesień przywitała nas na dobre. Mimo iż za oknami świeci jeszcze słońce, a temperatury w dzień są naprawdę przyzwoite, to lada moment może się to zmienić! Choć dla wielu osób to nieprawdopodobne, pierwszy śnieg może spaść już niedługo. Koniec upałów nadchodzi, więc należy przyszykować się na chłodniejsze dni. Kiedy spadnie pierwszy śnieg?

Pierwszy śnieg na początku jesieni? Kiedy możemy spodziewać się opadów? Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Takie pytania zadaje sobie z pewnością wiele osób. Kalendarzowa i astronomiczna jesień właśnie nadeszła. Choć pogoda w ciągu dnia nas rozpieszcza nie tylko promieniami słońca, ale również wysoką temperaturą, to niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Jesienna aura zbliża się wielkimi krokami. Spadające liście z drzew, coraz krótsze dni, chłodniejsze powietrze, ale i pierwszy śnieg, czeka nas już lada moment. Od najbliższego weekendu, który rozpocznie się 26 września musimy przyszykować się na ochłodzenie, ale i na opady deszczu. Z dnia na dzień temperatura będzie coraz niższa, co nie będzie dla nas przyjemne. Najzimniej zrobi się przede wszystkim na południu oraz na południowym zachodzie naszego kraju.

Choć kalendarzowa jesień przywita nas ekstremalnie wysoką temperaturą, to teraz czeka nas rozczarowanie w postaci mocnej zmiany pogody. Kiedy i gdzie spadnie pierwszy śnieg?

Pierwszy śnieg 2020 - kiedy?

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w tym roku? Choć może wydawać się to nieprawdopodobne, pierwsze opady mogą wystąpić już niebawem. Jak informuje serwis fanipogody.pl, w weekend pogoda w Polsce mocno się zmieni. Nie dość, że sobota przyniesie niskie temperatury szczególnie na Dolnym Śląsku, w okolicy Wałbrzycha, czy też Jeleniej Góry, to jeszcze może spaść pierwszy śnieg. Termometry w tych rejonach mogą wskazywać zaledwie 6 stopni Celsjusza, co oznacza że rano przy gruncie pojawią się przymrozki. W niedziele również nie będzie za ciekawie. Termometry w Zakopanem pokażą nawet 2 stopnie Celsjusza! Pierwszy śnieg spadnie już w ten weekend najprawdopodobniej na obszarach górskich, szczególnie w niedzielę. Na nizinach póki co nie zapowiada się, że spadnie śnieg. Najbardziej prawdopodobne są tutaj przymrozki.

Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze