Pierwszy dzień wiosny meteorologicznej. Nie spodziewajmy się ciepła! Będzie mroźnie i deszczowo

2023-03-01 12:29
Zima
Autor: AA/ABACA/Abaca/East News

1 marca rozpoczęliśmy wiosnę. Nie astronomiczną czy kalendarzową, a meteorologiczną. Wyglądając za okno, można jednak odnieść zupełnie inne wrażenie. Mimo słońca wciąż jest bardzo mroźno. Synoptycy zapowiadają, że pogoda nie ulegnie poprawie. Na pewno nie w najbliższym czasie. Marzec 2023 zapowiada się chłodno.

Jaka będzie wiosna 2023? Czy czeka nas ciepły marzec? Choć z pewnością nie wszyscy o tym pamiętają, 1 marca możemy już mówić o pierwszym dniu wiosny. Co prawda nie astronomicznej czy kalendarzowej, a meteorologicznej. Początek trzeciego miesiąca 2023 roku nie przywitał nas jednak wiosenną aurą. Chociaż dzień jest dłuższy, a słońce świeci, wciąż jest bardzo mroźno. Za nami noc, w trakcie której na termometrach odnotowano nawet dwustopniowy mróz. Najnowsze prognozy nie napawają optymizmem. Jak podają synoptycy, w najbliższym czasie nie ma co liczyć na uderzenie ciepła. Prognozy długoterminowe na marzec 2023 sugerują nawet, że temperatury w tym miesiącu mogą być niższe od normy wieloletniej. Sprawdzamy, co czeka nas nie tylko w najbliższych dniach, ale i tygodniach. Deszcz i śnieg na horyzoncie to, niestety, nie żart!

Kiedy będzie ciepło 2023? TAKA prognoza napawa optymizmem!

Jakie piosenki królują na polskich ulicach? | Dokończ piosenkę Best off

Pogoda w marcu

Wiosny w marcu nie będzie? Najnowsze prognozy na kolejny miesiąc 2023 roku nie napawają radością. Wręcz przeciwnie. Jak dowiadujemy się z prognoz IMGW, marzec 2023 może być znacznie chłodniejszy. Synoptycy zapowiadają, że temperatury będą niższe od normy wieloletniej z lat 1991-2020. W najbliższy weekend, jak i na początku przyszłego tygodnia możemy spodziewać się też opadów deszczu ze śniegiem. Biały puch pokryje Polskę także na początku tygodnia 13-19 marca. Wszystko wskazuje na to, że zima, która według kalendarza wciąż trwa, nie powiedziała ostatniego słowa.

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze