Pierwsze święta z Disney+. Co obejrzeć na platformie?

i

Autor: materiały prasowe Disney+ Pierwsze święta z Disney+. Co obejrzeć na platformie?

Pierwsze święta z Disney+! Jakie gwiazdkowe hity przygotowała dla nas platforma?

2022-12-14 15:46

To nasze pierwsze Boże Narodzenie z Disney+, zatem serwis przygotował dla nas coś ekstra. W ofercie znajdziemy zarówno żelazną klasykę filmów świątecznych, jak i zupełnie nowe - bardzo obiecujące - propozycje. Zatem, co obejrzeć w tegoroczną Gwiazdkę?

Platforma Disney+ zawitała na polskim rynku w czerwcu 2022 roku i z miejsca podbiła serca internautów. W ofercie znalazły się w końcu największe hity studia, a także cała oferta Marvel Studios i Lucasfilm, zatem radości nie było końca. Teraz zaś zbliżamy się do naszych pierwszych wspólnych świąt i musimy przyznać, że serwis stanął na wysokości zadania - gwiazdkowa oferta prezentuje się imponująco. 

Pierwsze święta z Disney+. Co obejrzeć na platformie?

Nie ma świąt bez świątecznych filmów, niezależnie od tego, czy każdego roku wracacie do klasyki pokroju "Kevina", czy przekopujecie się przez platformy streamingowe w poszukiwaniu nowości. Wspomniane serwisy VOD są oczywiście wybawieniem dla tych, którzy nie lubią, gdy ogranicza ich coś tak trywialnego jak godzina emisji, czy kanał telewizyjny. A Disney+ zadbał o to, byśmy mieli co oglądać.

W tegoroczne święta w ofercie Disney+ Kevin znów zostanie sam w domu i zgubi się w Nowym Jorku, John McClane będzie bronił Nakatomi Plaza, Strażnicy Galaktyki spróbują uratować święta, Muppety zaserwują nam dość nietypową wersję "Opowieści wigilijnej", a Piotr Adamczyk zaśpiewa nam polską kolędę, uprowadzając jednocześnie jednego z członków Avengers. Słowem: będzie się działo. Jeśli zatem zastanawiacie się, co obejrzeć w tegoroczne święta, poniżej znajdziecie listę najciekawszych tytułów, po które warto sięgnąć. 

"Śnięty Mikołaj: Serial" 

Każdego fana "Śniętego Mikołaja", czyli popularnej komedii z lat 90., z pewnością zainteresuje jej serialowa odsłona.

O czym opowie? W oficjalnym opisie fabuły czytamy: Scott Calvin powraca! Po przepracowaniu trzydziestu lat jako Święty Mikołaj, radość to jego drugie imię. Jednak wraz ze spadkiem popularności świąt Bożego Narodzenia, słabnie również jego magia. Scott próbuje pogodzić obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym. Gdy odkrywa, że istnieje sposób, by przejść na emeryturę, Scott rozważa ustąpienie ze stanowiska Świętego Mikołaja i znalezienie godnego następcy, aby on sam mógł stać się lepszym ojcem i mężem.

Śnięty Mikołaj: Serial

i

Autor: materiały prasowe Disney+

"Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku"

W końcu nie ma świąt bez Kevina, a dzięki Mikiemu będziemy mogli oglądać go na zapętleniu, o każdej porze dnia i nocy. W pierwszej odsłonie sprawdzimy, jak tytułowy chłopiec poradzi sobie w starciu z włamywaczami, zaś w drugiej - jak odnajdzie się w ogarniętym świąteczną gorączką mieście, które nigdy nie śpi. 

Kevin sam w Nowym Jorku

i

Autor: materiały prasowe Disney+

"Marvel Studios prezentuje: Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta" 

Pierwszy Holiday Special od Marvel Studios to pełna ciepła i dobrego humoru opowieść o tym, co jest w świętach najważniejsze. Gdy Drax i Mantis wpadają na pomysł sprawienia Quillowi niespodzianki i "uratowania" świąt, możemy być pewni, że czeka nas festiwal pomyłek i absurdu w najlepszym możliwym wydaniu. 

Marvel Studios prezentuje: Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta

i

Autor: materiały prasowe Disney+

"Hawkeye"

Jak już jesteśmy przy temacie Marvela, to warto skorzystać z okazji i odwiedzić starego druha Clinta, dla którego Gwiazdka to czas pełen wyzwań. Przy okazji spotkamy też sympatycznego psiaka, nieco mniej sympatyczną, acz niezwykle zabawną siostrę Czarnej Wdowy, oraz Piotra Adamczyka, który krzyczy i śpiewa po polsku, a wszystko to w świątecznym wydaniu. 

Hawkeye

i

Autor: materiały prasowe Disney+

"Szklana pułapka"

A co powiedziecie na klasykę kina akcji, która - mimo początkowych wątpliwości - weszła do panteonu najlepszych filmów świątecznych? 

„Szklana pułapka”

i

Autor: materiały prasowe Disney+ Bruce Willis w kultowym filmie sensacyjnym „Szklana pułapka” (1988)

"Opowieść wigilijna Muppetów"

Nadszedł ten wyjątkowy czas w roku, czas miłości, śmiechu i ulubionych świątecznych historii. Zobacz Kermita, Pannę Piggy i resztę rozbrajających Muppetów w ich własnej wersji klasycznej opowieści Karola Dickensa. Zdobywca Oscara Michael Caine występuje w roli chciwego dusigrosza Ebenezera Scrooga. Pewnej Wigilii z wizytą do Scrooge’a przychodzą trzy duchy: Świąt dawnych, obecnych i przyszłych. Z pomocą życzliwego i skromnego Boba Cratchita (Kermit Żaba) i jego rodziny, zjawy otwierają oczy i serce Scrooge’a na prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. "Opowieść wigilijna Muppetów", pełna nowych piosenek i efektów specjalnych, stanie się waszą nową świąteczną tradycją na wiele lat.

Opowieść wigilijna Muppetów

i

Autor: materiały prasowe Disney+

Oprócz typowo gwiazdowych propozycji, w ofercie Disney+ znajdziecie też całą masę innych tytułów, które warto obejrzeć w święta (w końcu to najlepszy czas na nadrabianie zaległości, nieprawdaż?). Osobiście proponujemy sięgnięcie po:

  • "Andor" - znam osoby, których nie ma świąt bez "Gwiezdnych wojen", a najnowszy serial z tego uniwersum zgarnia naprawdę wyśmienite recenzje;
  • "Willow" - kontynuacja kultowego filmu fantasy z lat 80. to pełna ciepła i przede wszystkim przezabawna opowieść, w sam raz na długie grudniowe wieczory;
  • "The Bear" - nowy serial FX, który opowiada o jedzeniu, rodzinie, szalonej harówce, sensie pośpiechu i bolesnych stratach, i który okrzyknięto już jednym z najlepszych seriali ostatnich lat;
  • "Rozczarowana" - kontynuacja popularnej "Zaczarowanej", w której możemy sprawdzić, jak Giselle i Robert radzą sobie po 15 latach małżeństwa;
  • "Patrz jak kręcą" - nowa produkcja z gatunku nietypowych kryminałów, w której śledzić możemy prywatne śledztwo w sprawie zabójstwa na londyńskim West Endzie.