Niebo we wrześniu 2022

i

Autor: canva.com Niebo we wrześniu 2022

Pięć planet i Księżyc widoczne gołym okiem! KIEDY i O KTÓREJ godzinie patrzeć na niebo?

2022-06-23 18:36

Pięć planet układu słonecznego będzie można zobaczyć gołym okiem! Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn ustawią się w szeregu po raz pierwszy od 18 lat, co będzie niezapomnianym widokiem. Kiedy patrzeć w niebo? Kiedy nastąpi koniunkcja planet? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Koniunkcja planet 2022 - co to jest?
  2. Koniunkcja planet 2022 - kiedy?
  3. Koniunkcja planet 2022 - o której godzinie?

Pięć planet widoczne gołym okiem - kiedy i o której godzinie? Zdecydowanie warto zapisać przypomnienie w telefonie lub teraz ustawić budzik, by nie przegapić tego ekscytującego momentu. Na początku czerwca 2022 mogliśmy zaobserwować Truskawowy Superksiężyc, mieliśmy przesilenie letnie, ale teraz czeka nas naprawdę wyjątkowe ustawienie planetarne. Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn ustawią się w szeregu i będzie można to zobaczyć na własne oczy. Jasność planet będzie jeszcze większa, jeśli niebo będzie bezchmurne. Planety stworzą jedną linię w kolejności od najbliższej do najdalszej Słońcu. Ostatni raz ułożyły się w podobny sposób w 2004 roku i jak wskazują eksperci, nie powtórzy się to do 2040 roku, więc koniecznie musicie to zobaczyć.

Jakie będzie lato 2022? REKORDOWE upały i tropikalne deszcze w wakacje! [PROGNOZA]

Zaćmienie słońca w obserwatorium astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego

Koniunkcja planet 2022 - co to jest?

Koniunkcja planet w czerwcu 2022 to połączenie pięciu jasnych planet, które będą widoczne gołym okiem. Dla obserwatorów gwiazd, ale także dla osób, które lubią być zaskakiwane wyjątkowymi zjawiskami będzie to ogromne przeżycie. Lekko widoczny będzie też Uran, ale będzie trzeba użyć teleskopu lub lornetki.

Koniunkcja planet 2022 - kiedy?

Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn i Księżyc ustawią się w szeregu, co będzie można zobaczyć w nocy z 23 na 24 czerwca. Najlepiej wybrać się na najwyższe miejsce położone daleko od miast i zabudowań. Wtedy efekt będzie najlepszy.

Koniunkcja planet 2022 - o której godzinie?

O której godzinie planety będą widoczne gołym okiem? Patrzcie w niebo o godzinie 3:25 rano. Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn i Księżyc będą widoczne przez 45 minut. Co ważne, Saturn będzie pierwszą planetą, która pojawi się nad horyzontem tuż przed północą. Jowisz będzie następny, bo po godzinie 1:00 w nocy, następnie wzniesie się Mars przed godziną 2:00, po godzinie 3:00 wzejdzie Wenus, a Merkury będzie ostatnią planetą, która dołączy i ustawi paradę.

Horoskop miłosny na WAKACJE 2022. Kto się zakocha i przeżyje szalone lato?

Sonda
Uważasz, że fazy księżyca mają wpływ na nasze życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE