Pełnia Różowego Księżyca 2021 - kiedy oglądać zjawisko w kwietniu? [DATA, GODZINA]

2021-04-22 12:22 Ewelina Kulasza
pełnia księżyca, księżyc
Autor: pixabay.com

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy trochę lata. Taki właśnie jest ten miesiąc. Choć niekiedy psotliwy, to niebawem wynagrodzi nam wszystko Pełnią Różowego Księżyca, która zbliża się wielkimi krokami. Kiedy na niebie obserwować Superksiężyc? Dokładną datę i godzinę, znajdziecie w artykule poniżej. To będzie coś niesamowitego!

Pełnia Różowego Księżyca 2021 - kiedy oglądać zjawisko w kwietniu? [DATA, GODZINA] Pierwsza wiosenna Pełnia Księżyca przed nami. Kiedy ukaże się na kwietniowym niebie? To już naprawdę bardzo niedługo, dlatego fani astronomicznych zjawisk będą zachwyceni! Różowy Księżyc nazywany jest także Pełnią Kiełkującej Trawy, Jajeczną lub nawet Rybną. Takie nazwy nie wzięły się bez przyczyny, lecz dlatego, że trwa najpiękniejsza pora roku, czyli wiosna, a wszystko budzi się do życia i kwitnie na całego. Co ciekawe, oprócz pięknego, różowego blasku Księżyca, okazuje się, że będzie to również pierwszy Superksiężyc w tym roku! Co to znaczy? Będziecie zachwyceni! Srebrny Glob znajdzie się bardzo blisko Ziemi, dzięki czemu będzie wydawał się naprawdę olbrzymi! Trzymajcie kciuki za bezchmurne niebo i dobrą pogodę, wtedy Waszym oczom ukaże się prawdziwa magia!

Gwiazdy, które zagrały koncerty w Polsce tylko jeden raz

Pełnia Różowego Księżyca 2021 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Różowego Księżyca 2021? Niezwykłe zjawisko będzie widoczne już we wtorek 27 kwietnia, a będzie można obserwować je już od godziny 5:33. Do obserwacji Różowej pełni Księżyca, nie będzie potrzebny nam teleskop ani żaden inny sprzęt, ponieważ wszystko będzie widoczne gołym okiem. Nie możecie przegapić tej daty, ponieważ będzie to jedno z najbardziej okazałych i przepięknych zjawisk na niebie. Kolejny Superksięzyc będzie można obserwować w maju.

Najnowsze