Pełnia Księżyca wrzesień 2019. Księżyc Plonów - kiedy obserwować zjawisko we wrześniu 2019?

2019-09-04 13:46 A.D.
Pełnia
Autor: East News /JAN GRACZYNSKI

Księżyc Plonów zobaczyć będziemy mogli na naszym niebie już we wrześniu! Wyjątkowe zjawisko zawdzięcza swoją nazwę okresowi, jakim jest rozpoczęcie jesieni. Kiedy możemy je oglądać? Czym będzie się wyróżniać? Niektórzy uważają, że ma on również magiczne właściwości! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Pełnia Księżyca we wrześniu 2019 nosi nazwę Księżyca Plonów. Związane jest to z równonocą jesienną i oczywiście nadchodzącym czasem zbiorów i tworzenia przetworów na zimę. Odnosi się również do szczególnie jasnego wyglądu księżyca. Warto będzie go obserwować, bo to ostatni moment, by spędzić jeszcze wieczór na świeżym powietrzu. Księżyc pojawia się na niebie wcześnie, co dawniej pomagało rolnikom, którzy wieczorem mogli kończyć swoje zbiory. 

Zobacz też: Margaret o Voice of Poland 2019: kilka razy otrzymywałam propozycję dołączenia do składu

Księżyc Plonów - kiedy oglądać? 

Księżyc Plonów zobaczyć będzie można na niebie w połowie września 2019. Pełnia pojawi się na niebie o 14 września. Księżyc wzejdzie o 06:35:23 i znajdować się będzie w odległości od Ziemi 405.355 km. Jego wyjątkowo jasne światło będzie najlepiej zauważalne koło godziny 21.00. Warto zatem dobrze się przygotować. 

Najnowsze