Pełnia księżyca sierpień 2022 - kiedy jest? Czy będzie wyjątkowa?

2022-07-25 15:22
Pełnia księżyca
Autor: Pixabay

Pełnia księżyca w sierpniu jest wyczekiwana nie tylko przez osoby zajmujące się na co dzień astronomią. Nie jest żadną tajemnicą, że dla wielu osób noce, w trakcie których na niebie widoczna jest pełnia, uchodzą za magiczne. Sprawdźcie, kiedy pełnia będzie możliwa do zaobserwowania w przyszłym miesiącu. Co nas czeka?

Pełnia księżyca jest zjawiskiem, które występuje regularnie, jednak ilekroć pojawia się na niebie, wzbudza prawdziwą sensację. Wiele osób, które interesują się astronomią, ale nie tylko, twierdzi bowiem, że pełnie mocno wpływają na nasze codzienne życie. Niektórzy sugerują nawet, że właściwości pełni księżyca są magiczne! Tak było chociażby 13 lipca, gdy na niebie pojawiła się tzw. Pełnia Koźlego Księżyca. Osoby zajmujące się magią sugerowały wówczas, że wampiry energetyczne będą tej nocy wyjątkowo aktywne. Z pewnością niejednokrotnie słyszeliście, jak któryś z waszych znajomych skarżył się też na słaby sen, kiedy na niebie widoczny był księżyc w pełni. A może sami jesteście osobami, na które pełnie mają wyraźnie odczuwalny wpływ? Jeśli tak, to dobrze już teraz sprawdzić datę występowania pełni księżyca w sierpniu. 

Noc Perseidów 2022 - kiedy i jak obserwować? Spadające gwiazdy mają spełniać marzenia!

Doda zaraz po występie w Sopocie! Wyznała, dlaczego nie zaśpiewała TYCH hitów

Pełnia księżyca w sierpniu 2022

W sierpniu 2022 pełnia księżyca będzie możliwa do zaobserwowania w piątek, 12 sierpnia. 100% jego tarczy będzie widoczne dokładnie o godzinie 03:36. Co ciekawe, przez pełnię księżyca, bardzo trudne do zaobserwowania mogą być Perseidy. Noc spadających gwiazd 2022 przypada bowiem w nocy z 13 na 14 sierpnia.

Sonda
Czy też odczuwasz pełnię księżyca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze