Pamiętasz kultowe Gadu-Gadu? Komunikator wraca na rynek z nowościami

2020-04-22 13:16 Ewelina Kulasza
Pamiętasz kultowe Gadu-Gadu? Komunikator wraca na rynek z nowościami
Autor: screen z YouTube/behemot1402 Pamiętasz kultowe Gadu-Gadu? Komunikator wraca na rynek z nowościami

Jeśli jesteś z tych czasów, kiedy używało się słynnego komunikatora Gadu-Gadu, możesz śmiało powiedzieć - kiedyś to było! Kultowe statusy, charakterystyczny dźwięk przychodzących wiadomości, a także kolorowe i zabawne emotikony. Słynne GG powróciło z nowościami i stara się zdobyć nowych użytkowników. Więcej informacji na ten temat, przeczytasz poniżej.

GG, znane również jako słynne Gadu-Gadu, to polski komunikator internetowy, który powstał w 2000 roku. Szybko zyskał popularność i stał się bardzo lubianą aplikacją do rozmów z innymi. Już pierwszego dnia kiedy się pojawił, firma Gadu-Gadu odnotowała w systemie około 10 tys. nowych użytkowników. Jego charakterystyczną cechą był dźwięk, który powiadamiał o nowej wiadomości, który co ciekawe został zaczerpnięty z jednej z kompozycji pulpitu systemu Windows 98. Dodatkowo, można było ustawiać statusy, które zmieniały kolor słoneczka emoji. Wśród nich były: dostępny, zaraz wracam, nie przeszkadzać, niewidoczny oraz niedostępny. W swoim statusie można było również zamieścić krótki opis, czym najczęściej były cytaty. Kultowe stały się również emotikony, które nadawały charakter niejednej rozmowie. Można było wybrać je z listy lub wpisać samemu na klawiaturze, używając znaków < oraz >. Jeśli wpisało się konkretne słowo, wtedy automatycznie zmieniało nam treść w emotkę. Komunikator został opracowany przez firmę GG Network, a obecnie jego właścicielem jest Fintercom. Co ciekawe, jego twórcą jest polski informatyk Łukasz Foltyn. Choć wydawać by się mogło, że GG zostało zapomniane, to w 2018 roku ponownie powróciło na polski rynek. Zaskakujące jest to, że komunikator wciąż się rozwija i gromadzi z dnia na dzień coraz więcej użytkowników.

Patryk Skoczyński o Eurowizji, Viki Gabor i swoich tajemnicach. Zaśpiewał piosenkę Dom! #SzybkaSeria

Nowe aktualizacje na słynnym GG (Gadu-Gadu)

Komunikator zdecydowanie walczy o nowych użytkowników. GG przede wszystkim stawia duży nacisk na bezpieczeństwo. Podczas rejestracji wymagana jest weryfikacja z użyciem numeru telefonu komórkowego. Pojawiły się również konta firmowe, które pozwalają na dodanie opisu działalności, logo bądź zdjęcia, a także został dodany czat, który umożliwia szybki kontakt z klientami. Dodatkowo, została umieszczona również opcja dodania danych teleadresowych do konta. Wcześniejsza wersja Gadu-Gadu była dostępna tylko i wyłącznie przez przeglądarkę internetową. Teraz można bez problemu pobrać ją w wersji na Androida. Póki co nie wiadomo, czy GG trafi również na iOS. Co ciekawe, niebawem twórcy aplikacji mają dodać wersję z językiem angielskim, która pojawi się nie tylko w apce, ale również w przeglądarce.

Najnowsze