Otmar w Polsce 2020 - co to jest, co to oznacza? Zrobi się bardzo ciepło!

Otmar w Polsce 2020 - co to jest, co to oznacza? Zrobi się bardzo ciepło!
Autor: STANISLAW KOWALCZUK/East News Otmar w Polsce 2020 - co to jest, co to oznacza? Zrobi się bardzo ciepło!

Otmar w Polsce 2020 wywoła sporo zmian, jeśli chodzi o pogodę. Osoby, które tęskniły za ciepłymi dniami, będą mogły się napawać mocnymi promieniami słońca przez cały dzień. Co dokładnie oznacza Otmar? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Otmar w Polsce 2020 - co to jest?
  2. Otmar 2020 - pogoda w Polsce

Otmar w Polsce 2020 - co to jest i co to oznacza, jeśli chodzi o sytuację pogodową w naszym kraju? Wiele osób zauważyło, że pogoda w Polsce po 20 października się znacznie poprawiła. Po nieustannych opadach deszczu, które w wielu miejscach wyrządziły duże szkody, na bezchmurnym niebie pojawiło się słońce. Wiele osób twierdzi, że mamy do czynienia z babim latem. Nawet najważniejszy organ pogodowy w Polsce, czyli Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niedawno zapowiadał nadejście ciepłych dni. Niewątpliwie, ostatnie promienie letniego słońca pozytywnie wpłyną na wasze samopoczucie. Doładujecie akumulator przed zbliżającą się wielkimi krokami zimą. 

Otmar w Polsce 2020 - co to jest?

Otmar do Polski przywędrował znad Rumunii. To nic innego, jak powiew ciepłego, łagodniejszego powietrza, który z pewnością przypomni wam wiosenne dni. Otmar sprawi, że temperatura w naszym kraju będzie wyższa, zwłaszcza na południu. Otmar to synonim powrotu słońca, ale charakteryzuje się również tym, że rano będzie bardzo mglisto. 

Otmar 2020 - pogoda w Polsce

Otmar w Polsce sprawi, że pogoda znacznie się poprawi. IMGW podało, że w trwającym tygodniu będzie zdecydowanie mniej opadów niż w minionym tygodniu, zrobi się też cieplej. Przed weekendem na południowym zachodzie kraju temperatura maksymalna może wynieść nawet 20 stopni Celsjusza. Ciepło nie będzie jednak aż tak odczuwalne, a wszystko przez silnie wiejący wiatr. Okresami będzie wiać w porywach do 60 km/h, a na wybrzeżu okresami silny, w porywach do 75 km/h.

Taka będzie pogoda jesienią
Najnowsze