Ostrzeżenia IMGW - upały w Polsce i burze z gradem! Gdzie będzie najgorzej 29.07.2018?

2018-07-29 9:57 M.C.
Ostrzeżenia IMGW - upały w Polsce i burze z gradem! Gdzie będzie najgorzej?
Autor: fot. Bartosz Krupa/East News Grad

Tropikalne temperatury i gwałtowne burze z gradem zagrażają mieszkańcom Polski! Ostrzeżenia IMGW przed upałami i gradobiciem dotyczą kilkunastu województw. Na ESKA.pl dowiecie się, w których będzie najgorzej.

Ostrzeżenia IMGW przewidują upały w Polsce i burze z gradem! Końcówka lipca szybko zmieniła się z przyjemnej wakacyjnej pogody, w męczące lato dające się we znaki tropikalnym skwarem i częstymi burzami. Właśnie przed takimi zjawiskami ostrzega teraz IMGW. Zagrożeniem I i II stopnia objętych jest kilkanaście województw. 29.07.2018 będzie tam zdecydowanie najgorzej.

Pożary w Grecji - czy Polsce grozi podobne niebezpieczeństwo?

Ostrzeżenia IMGW - II stopień zagrożenia

Ostrzeżenia IMGW całkowicie lub częściowo obejmują 13 województw! Zagrożenie wystąpi więc na terenie niemal całego kraju. Co gorsza, w większości są to ostrzeżenia II stopnia. Upały mogą osiągać do 31 stopni Celsjusza, ale przez dużą wilgotność powietrza, temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa. Przy takim skwarze nie zostawiajmy w samochodach na słońcu dzieci i zwierząt! Pamiętajmy też o nawadnianiu organizmu.

Pogoda na sierpień 2018 - prognoza długoterminowa. Jaka pogoda w sierpniu w Polsce?

Grad towarzyszyć zaś będzie gwałtownym burzom. Nie da się dokładnie przewidzieć, gdzie dokładnie wystąpi, co czyni go jeszcze groźniejszym. Pamiętajmy, o zabezpieczeniu samochodów.

Ostrzeżenia IMGW - gdzie upały i gradobicia?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega następujące województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, lubelskie, wielkopolskie, łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie, opolskie, śląskie i małopolskie. Większość z nich objęta jest ostrzeżeniem II stopnia. Dokładną mapkę zagrożeń (aktualizacja 2018-07-29 08:25:04) znajdziecie poniżej.

Ostrzeżenia IMGW - upały w Polsce i burze z gradem! Gdzie będzie najgorzej?
Autor: fot./screen/www.imgw.pl/ Mapka pogodowa IMGW

Jak przetrwać upały?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa także ostrzega przed pogodą. Instytucja opublikowała grafikę, z której dowiemy się, na co zwracać uwagę w czasie upałów.

Najnowsze