Ostra fala upałów w Polsce 2022 - kiedy i w jakich miastach najcieplej? Temperatura do 36 stopni!

2022-07-18 15:45
Ostra fala upałów w Polsce 2022
Autor: canva.com

Po kilku chłodnych lipcowych dniach i nocach do Polski wrócą upały. I to nie byle jakie! Ciepłe powietrze zacznie napływać do kraju z zachodu już w poniedziałek. W niektórych miastach temperatura wyniesie nawet 36 stopni. Wysoka temperatura ma się utrzymywać nawet w nocy. Kiedy i w jakich miastach będzie najcieplej?

W najbliższych dniach warto zaopatrzyć się w butelkę z wodą, krem z filtrem i czapkę z daszkiem. Do Polski napływają piekielne upały. Insytytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalnie ostrzeżenie. W niektórych miastach termometry mają pokazywać nawet 36 stopni Celsjusza! Ciepła temperatura ma utrzymywać się także w nocy. Takiej pogody w Polsce jeszcze w tym roku nie było! Gdzie upały będą najbardziej uciążliwe? W jakich godzinach będzie najgoręcej? Przeczytaj artykuł, by przygotować się na gwałtowne podwyższenie temperatury.

Horoskop miłosny na WAKACJE 2022. Kto się zakocha i przeżyje szalone lato?

Sonda
Czekasz na upały w Polsce?
Upał w starych tramwajach. Wciąż bardzo dużo jeździ ich po stolicy

18 lipca METEO IMGW poinformowało o potencjalnym gwałtownym wzroście temperatur. We wtorek synoptycy przewidują od 23 do 36 stopni, w środę od 22 do 34, a w czwartek od 21 do 32. Wiatr będzie słaby, umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni. Zachmurzenie w większości kraju będzie umiarkowane, na północy możliwe są też przelotne słabe deszcz. Najcieplej będzie w okolicach Wrocławia, Legnicy, Szczecina, Zielonej Góry, Grudziądza i Łodzi. Najchłodniej natomiast w Warszawie, Lublinie i na północy kraju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze