Ostatki 2021 - kiedy są przed adwentem? Jak się świętuje? [DATA]

2021-11-27 13:27
ostatki, impreza
Autor: pixabay.com

Wielkimi krokami zbliżają się Ostatki, które nazywane są również Andrzejkami. Kiedy wypadają Ostatki w 2021 roku przed adwentem? Jak się obchodzi to święto? Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat, znajdziecie w artykule poniżej. To idealny czas na huczne zabawy!

Ostatki 2021 - kiedy są przed adwentem? Jak się świętuje? Jeśli zastanawiacie się kiedy są Ostatki 2021 to dobrze trafiliście. Wielkimi krokami zbliża się adwent, czyli czas zadumy, refleksji i wyciszenia. W kościele katolickim jest to okres, kiedy wierni przygotowują się na duchowe i powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Oprócz tego jest to czas radosnego oczekiwania na magiczne święta Bożego Narodzenia, które jak zawsze wypadają w kalendarzu w grudniu. Zanim jednak będziemy radośnie spędzać święta w rodzinnym gronie przy zastawionym stole i kolorowej choince, czeka nas adwent. W 2021 roku rozpoczyna się on w niedzielę 29 listopada i potrwa aż do zmierzchu 24 grudnia. W Polsce istnieje jednak tradycja hucznej zabawy przed adwentem, która nazywana jest Ostatkami lub również Andrzejkami. Kiedy są Ostatki 2021?

Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!

Ostatki 2021 - DATA

Kiedy są Ostatki 2021 zwane również Andrzejkami? W Polsce święto to obchodzone jest w nocy z 29 na 30 listopada, dokładnie w wigilię świętego Andrzeja. W praktyce jednak wygląda to tak, że skoro adwent wypada w niedzielę 28 listopada, to huczne imprezy organizowane są w piątek 26 listopada lub następnego dnia, w sobotę.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzejki 2021 - DATA. Kiedy są Andrzejki i jaka jest tradycja w Polsce?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze