Opole 2020 - koncerty: DEBIUTY i PREMIERY. Wykonawcy, którzy powalczą o nagrody [LISTA]

2020-09-05 17:10
Opole 2020 - koncerty: DEBIUTY i PREMIERY. Wykonawcy, którzy powalczą o nagrody [LISTA]
Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER / EAST NEWS Opole 2020 - koncerty: DEBIUTY i PREMIERY. Wykonawcy, którzy powalczą o nagrody [LISTA]

Debiuty i premiery - od lat dwa najbardziej emocjonujące koncerty, podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Tak będzie i tym razem, a wszystko za sprawą wykonawców, którzy powalczą o główne nagrody. Wśród nich między innymi Sanah, Stanisława Celińska czy Lanberry! Pełna lista gwiazd, które we wrześniu pojawią się w Opolu - na ESKA.pl!

Opole 2020 - koncerty: debiuty i premiery. Wykonawcy, którzy powalczą o nagrody już rozgrzewają swoje struny głosowe, instrumenty i szykują się na wielki spektakl. Ten w wyniku pandemii koronawirusa został przeniesiony. 57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, początkowo miał się odbyć 5 czerwca, a zakończyć 8 czerwca 2020. Ostatecznie organizatorzy poinformowali, że ważne osobistości muzycznej sceny pojawią się na legendarnym wydarzeniu we wrześniu. Rok temu, podczas KFPP w Amfiteatrze Tysiąclecia, w ramach koncertu Od Opola do Opola wystąpił m.in. zespół Golec uOrkiestra, który razem z Bedoesem i Gromeem wykonał megahit Górą ty. Pojawiła się także Roksana Węgiel, która zaśpiewała Anyone I Want To Be czy Sylwia Grzeszczak wykonująca utwór Dobre myśli. W tym roku również nie zabraknie wyjątkowych osobistości. 

Koncerty przełożone na 2021 rok

Opole 2020: koncert Debiuty - wykonawcy

Koncert Debiuty jest jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń, podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2019 roku na scenie Amfiteatru nagrodę w konkursie Debiuty odebrali: Sargis Davtyan za piosenkę Powiedz, a także Aleksandra Nykiel za utwór Moja siła. W tym roku o nagrodę powalczy między innymi Lanberry z numerem Plan awaryjny i Sanah z nieopublikowaną jeszcze piosenką zatytułowaną No sory. Pełna lista wykonawców, podczas koncertu Debiuty poniżej:

 1. Adam Stachowiak - Dotrę na szczyt
 2. Paweł Mosiołek - Nie dla czasu
 3. LIKA - Błysk
 4. Nika Grann - Dzieci kwiaty
 5. Siostry Szlachta - Na niby
 6. Karolina Lizer  - Aksamitnie
 7. Kamil Czeszel - Burze /laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki/
 8. Izabela Zalewska - Cień nadziei /zwycięzca Szansy na sukces. Opole 2020/
 9. Tomek Jarosz z zespołem Lachersi Twoja szansa” /zwycięzca Szansy na sukces. Opole 2020/

Opole 2020: koncert Premiery - wykonawcy

W 2019 roku laureatami konkursu Premiery, byli Marcin Sójka za hit Dalej, a także Ania Karwan za piosenkę Słucham cię w radiu co tydzień. W tym roku o nagrodę powalczy Adam Stachowiak za piosenkę Dotrę na szczyt, Karolina Lizer za numer Aksamitnie, czy chociażby Paweł Mosiołek z utworem Nie dla czasu. Pełna lista walczących w konkursie Premiery poniżej:

 1. Gentelman - Rafał Brzozowski
 2. Samotny dryf - PIN
 3. Przetrwamy - Kombii
 4. Koniec świata - Sławek Uniatowski
 5. Niech mnie złość - Stanisława Celińska
 6. Jestem taka sama - Anna Jurksztowicz
 7. Plan awaryjny - Lanberry
 8. S.O.S. - Mateusz Ziółko
 9. Facet został sam - Janusz Radek
 10. No sory - Sanah

Opole 2020 odbędzie się w dniach: 4-7 września. 

QUIZ. Jaka to melodia? Hity XXI wieku. Pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Beyonce i Jay-Z nagrali wspólnie kawałek:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze