Olivia Rodrigo zdradza szczegóły debiutanckiego albumu. Kiedy premiera?

2021-04-14 16:32 AR
Olivia Rodrigo - Sour
Autor: Universal Music Polska

Olivia Rodrigo, autorka hitów Drivers license i Deja vu, ogłosiła tytuł, tracklistę i datę premiery debiutanckiej płyty. Wydawnictwo będzie nosiło tytuł Sour. Na swoich mediach społecznościowych zaprezentowała też okładkę wydawnictwa. Jaki będzie jej pierwszy album?

Drivers license okupowało listy najpopularniejszych utworów na Spotify przez wiele tygodni, także w Polsce. Singiel pobił rekord dziennych streamów dla piosenki nieświątecznej (12 stycznia 2020), miał także najlepszy debiut w streamingu w pierwszym tygodniu w historii Spotify. Utwór pobił rekordy także w Global Amazon Music jeśli chodzi o liczbę streamów, streamów na żądanie oraz liczbę dziennych próśb do Alexy o zagranie utworu. Drivers license spędziło osiem tygodni z rzędu na szczycie Billboard Global 200, trafiło też na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Holandii, Norwegii, Irlandii, Nowej Zelandii i Portugalii. Singiel Olivii Rodrigo jest pierwszym w historii, który jednocześnie był na szczycie Billboard Global 200 i Billboard Global Excl. U.S. przez osiem tygodni.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 02.04.2021

Olivia Rodrigo - Sour. Piosenki, kiedy premiera?

Sour trafi do sprzedaży 21 maja, czyli dokładnie tydzień po światowej premierze drugiego sezonu The High School Musical: The Musical: The Series (Disney+), w którym Olivia wciela się w rolę Niny. Tracklista Sour prezentuje się następująco:

1. brutal

2. traitor

3. drivers license

4. 1 step forward, 3 steps back

5. deja vu

6. good 4 u

7. enough for you

8. happier

9. jealousy, jealousy

10. favorite crime

11. hope ur ok

Olivia Rodrigo - Deja vu

Drugi singiel Olivii Rodrigo, który także trafi na Sour – Deja vu – zadebiutował w notowaniu Billboard Hot 100 z 17 kwietnia na miejscu 8. Olivia Rodrigo jest więc pierwszą artystką, której dwa pierwsze single trafiły do top 10 zestawienia. Piosenki można posłuchać tutaj.

Najnowsze