Ocieplenie, a za chwilę ochłodzenie. Czeka nas silne załamanie pogody! [PROGNOZA]

2022-01-10 15:44
Zima w Polsce
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pogoda w Polsce nie przestaje zaskakiwać. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają wątpliwości, że najbliższe dni mogą przynieść zmiany w pogodzie. Najnowsze prognozy mówią o ociepleniu, które szybko zostanie zepchnięte przez ochłodzenie. Co nas czeka w tygodniu 10-16 stycznia 2022?

Prognoza pogody na ten tydzień to wielkie zaskoczenie. Po ociepleniu, jakie przez kilka dni było odczuwalne w wielu miastach w Polsce, na terenie naszego kraju znowu powiało chłodem. Spadkowi temperatury towarzyszyły też charakterystyczne dla tej pory roku opady śniegu. Najnowsze prognozy przygotowane przez ekspertów pracujących dla Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pozostawiają żadnych złudzeń. W najbliższych dniach znowu będziemy mieć do czynienia ze znacznymi zmianami w pogodzie. Wskaźniki na termometrach ponownie pokażą temperatury dodatnie. Ciepłolubni nie będą jednak pocieszeni, bo jak wynika z badań przeprowadzonych przez meteorologów, ciepło w Polsce nie utrzyma się przez długi czas. Wszystko wskazuje bowiem na to, że koniec tygodnia przyniesie kolejne ochłodzenie. Poniżej przedstawiamy prognozę pogody na tydzień 10-16 stycznia w oparciu o dane ze strony IMGW.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?

Prognoza pogody na ten tydzień

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, początek tego tygodnia przyniesie powrót zimy, któremu towarzyszyć będą słabe opady śniegu. W środę można spodziewać się natomiast ocieplenia. Piątek przyniesie opady deszczu i jeszcze większe ocieplenie. Na termometrach od 3°C do 7°C. Zła wiadomość jest taka, że już w niedzielę zawita ochłodzenie.

ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze