Ochłodzenie i co dalej? Zmiana pogody tylko na chwilę!

2021-07-19 17:00 MK
Plaża
Autor: FOTO WOJCIECH ARTYNIEW /SE/EAST NEWS

Zgodnie z zapowiedziami ekspertów pogodowych nowy tydzień przyniósł upragnione przez wielu ochłodzenie. Temperatury w końcu spadły poniżej 30 stopni. Synoptycy informują jednak, że zmiana pogody nie będzie trwała długo. Upały jeszcze wrócą do Polski. Kiedy można spodziewać się wysokich temperatur?

To już koniec upałów, przynajmniej na jakiś czas. Ta informacja z pewnością ucieszyła wszystkich, którzy czuli się przytłoczeni lejącym się z nieba żarem. Ostatnie dni obfitowały nie tylko w bardzo wysokie temperatury, ale również w ekstremalnie silne burze, opady deszczu, gradobicie czy nawet trąby powietrzne. Eksperci pogodowi zapowiedzieli, że przełom nastąpi z niedzieli na poniedziałek. Tak też się stało. Nowy tydzień rozpoczęliśmy w zupełnie innej aurze. Obecnie na termometrach można zaobserwować około 24/25 stopni, a nie ponad 30, jak to miało miejsce jeszcze kilka dni temu. Mało pocieszającą informacją jest natomiast ta, że upały jeszcze powrócą i to już niebawem. Synoptycy podkreślają, że warto wykorzysta sprzyjające warunki pogodowe, bo to jeszcze nie koniec lata z prawdziwego zdarzenia. Wkrótce znów żar poleje się z nieba, co z pewnością wpłynie na częstotliwość występowania burz. Wiadomo już, kiedy!

Zmiana pogody - koniec upałów

Wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu będziemy mogli rozkoszować się lekkim ochłodzeniem w stosunku do tygodnia poprzedniego. Eksperci pogodowi nie mają jednak wątpliwości, że gorące powietrze jeszcze powróci, a żar poleje się z nieba. I to szybciej niż ktokolwiek przypuszczał! Powrót upałów spodziewany jest już w końcówce tego tygodnia. Mieszkańcy zachodu Polski mogą w niedzielę zaobserwować na termometrach temperatury na poziomie 30 stopni.

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Najnowsze