Wiosenna zmiana czasu 2023 Kiedy i o której godzinie W którą stronę wskazówka

i

Autor: CANVA

O której zmiana czasu 2023? Przestawiamy zegarki do tyłu, czy do przodu?

2023-03-25 14:55

Koniec marca zbliża się nieuchronnie, a co za tym idzie - już wkrótce będziemy zmieniać czas z zimowego na letni. To ważna data, którą warto zapamiętać. Szczególnie, jeśli w tym dniu mamy ważne spotkanie lub deadline w pracy lub szkole. W którą stronę przestawiamy zegarki? Śpimy godzinę dłużej czy krócej? Sprawdziliśmy!

Coraz cieplejsze promienie słoneczne, dłuższe dni i głośny śpiew ptaków oznaczają, że już niedługo będziemy zmieniać czas z zimowego na letni. Z pewnością wiele osób zastanawia się, w którą stronę przestawiamy zegarki i o której godzinie. Warto pamiętać, że praktyka ta ma miejsce dwa razy w roku. Czas środkowoeuropejski obowiązuje od ostatniej niedzieli października. Z kolei powrót do czasu letniego 2023 ma miejsce w ostatnią niedzielę marca. Przestawianie zegarków ma wielu przeciwników, którzy uważają, że praktyka ta w negatywny sposób wpływa na nasz organizm i przyczynia się do wielu chorób. Mimo to, nic nie wskazuje na to, by najbliższa zmiana czasu 2023 miała być tą ostatnią. Jedno jednak jest pewne, praktyka ta jest wyczekiwana przez wszystkich fanów dłuższego dnia i promieni słonecznych. Zmiana zapewne będzie również skutkowała jednym z ulubionych powiedzeń Polaków - już 19:00, a ciągle jasno.

Horoskop miłosny na wiosnę 2023. Te znaki zodiaku będą mieć sporo kłopotów

Nowy duet Taconafide i SB Maffiji? | Dokończ Piosenkę #6

Zmiana czasu 2023 - o której?

Data zmiany czasu pozostaje niezmienna. Wszystkie państwa członkowskie przestawiają zegarki tego samego dnia, ale o różnych godzinach w zależności od strefy czasowej. Co roku praktyka ta ma miejsce w ostatni weekend marca. Zmiana czasu z zimowego na letni 2023 nastąpi w nocy z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy zegarki przestawiamy do tyłu czy do przodu mamy małą ściągę:

  • jeśli przechodzimy z czasu zimowego na letni - wskazówki przestawiamy zawsze do przodu
  • jeśli przechodzimy z czasu letniego na zimowy - wskazówki zegara przestawiamy zawsze w tył

Oznacza to, że w nocy z 24 na 25 marca będziemy spać godzinę krócej.

Praca zdalna 2023 będzie wyglądała inaczej. Nowe przepisy od 7 kwietnia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE