O której godzinie zaczyna się Wigilia 2020? Godzina pierwszej gwiazdki

2020-12-23 14:12
O której godzinie zaczyna się Wigilia 2020? Godzina pierwszej gwiazdki
Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER / EAST NEWS O której godzinie zaczyna się Wigilia 2020? Godzina pierwszej gwiazdki

Pierwsza gwiazdka to przede wszystkim symbol. Nie zawsze zdążymy siąść do stołu wraz z jej pojawieniem się. O której godzinie zaświeci na naszym niebie? Poznajcie godzinę już teraz.

Spis treści

  1. O której godzinie pierwsza gwiazdka - Wigilia

O której godzinie zaczyna się Wigilia 2020? Godzina pierwszej gwiazdki interesuje zawsze 24 grudnia. Pierwsza gwiazdka na niebie, zgodnie z wieloletnią tradycją, jest momentem, kiedy oficjalnie możemy rozpocząć wieczerzę wigilijną. Związane jest to z gwiazdą betlejemską, która miała prowadzić trzech mędrców ze wschodu. Kacper, Melchior i Baltazar wędrowali za nią w kierunku szopki, w której na świat przyszedł Jezus. Godzina pierwszej gwiazdki zmienia się i nie zawsze pojawia się w tym samym czasie. Wszystko zależy od pogody, gęstości chmur i widoczności na niebie. Zwyczajem jest, że to najmłodsi wypatrują pierwszej gwiazdy. Właśnie dzieci najbardziej nie mogą się doczekać chwili aż usiądą z rodzicami przy wigilijnym stole i odpakują świąteczne prezenty. 

Życzenia bożonarodzeniowe 2020 - tekst, ładne, firmowe, dla koleżanki

Marcin Maciejczak wzrusza śpiewając kolędę! Te życzenia bożonarodzeniowe chwytają za serce [TYLKO U NAS]

O której godzinie pierwsza gwiazdka - Wigilia

Wiele osób początek Wigilii uznaje wtedy, gdy wszystkie potrawy są już gotowe na stole. Umawiają się z rodziną na konkretną godzinę i zasiadają do wspólnej kolacji. Niektórzy jednak są mocno przywiązani do tradycji i czekają na rozpoczęcie wieczerzy aż pojawi się pierwsza gwiazdka. 24 grudnia 2020 możecie jej wypatrywać po godzinie 15:30. Zachmurzenie nie jest spodziewane. Dostrzeżecie ją w pierwszej kolejności na zachodniej części nieba.

Wigilia - typowe teksty świąt. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 10
Masz już tam jakąś ...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze