Nowości Muzyczne 2019 - John Newman porywa do tańca!

2019-03-06 10:21 k.w.
John Newman
Autor: materiał prasowy

John Newman, właściciel jednego z najbardziej charakterystycznych głosów we współczesnym popie, autor takich hitów jak Love Me Again, Feel The Love i Blame, powraca z nowym singlem Feelings! Czy numer porwie nas do tańca i będzie tegorocznym hitem? Posłuchajcie go już teraz na ESKA.pl

Nowości Muzyczne 2019 - John Newman powraca! Po wydaniu Revolve w 2015 roku, następcy platynowego Tribute, John zrobił krótką przerwę na podratowanie zdrowia, jak również na zastanowienie się, co chce powiedzieć i jak to zrobić. Revolve w dużej mierze było nagrywane w Los Angeles, gdzie Newman spędził dużo czasu. Muzyk szybko jednak poczuł, że jego serce i dusza należą do Wielkiej Brytanii, dlatego wrócił do ojczyzny, zamieszkał na wsi w Kent i tam zaczął pisać utwory na nową płytę. Tak powstał nowy singiel Feelings.

Przeczytaj także: Nowości Muzyczne 2019: Shanguy wraca z Toukassé. O czym jest piosenka?

Zobacz: PRO8L3M - płyta Widmo albumem roku? [TRACKLISTA, PIOSENKI] 

John Newman z nowym singlem Feelings

John Newman napisał Feelings wspólnie ze szwedzkim kolektywem BLNK, odpowiedzialnym za takie hity jak Paris Chainsmokers czy Sexual NEIKED. Za produkcję odpowiadają John oraz coraz bardziej popularny producent pochodzący ze Szwecji, Jarly, producent m.in. Lullaby i Came Here For Love Sigali. Piosenki Johna Newmana łącznie mają w serwisach streamingowych ponad 2 miliardy streamów, a gdy do dorobku dodamy gościnne występy u innych wykonawców, liczba ta przekracza 4,5 miliarda.

John Newman - sukces Love Me Again

To dzięki Love Me Again i debiutanckiemu albumowi Tribute świat usłyszał o młodym talencie z Yorkshire. Blame, przebój Newmana z drugiej płyty, sprzedał się w nakładzie ponad 4 mln egzemplarzy i zapewnił artyście trzeci numer jeden w Wielkiej Brytanii, po wspomnianym wcześniej Love Me Again i Feel The Love z Rudimental. Do tej pory John Newman sprzedał na całym świecie 6 mln egzemplarzy singli na całym świecie.

John znalazł również czas, by pojawić się gościnnie w utworze Sigali u boku legendy funku – Nile’a Rodgersa. Mowa o utworze Give Me Your Love. Newman jest również rozchwytywanym songwriterem – tworzył piosenki dla takich artystów jak Paloma Faith, Kungs, Jacob Banks i wielu innych.

Najnowsze