Nowe znaki drogowe 2018 - co znaczy zielone auto w kółku?

2018-09-02 21:07 M.C.
Nowe znaki drogowe 2018 - co znaczy zielone auto w kółku?
Autor: fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER Ruch drogowy

Polscy kierowcy muszą się zapoznać z nowymi znakami. Na ESKA.pl dowiecie się, co oznacza zielony samochód w okręgu.

Nowe znaki drogowe 2018 - co znaczy zielone auto w kółku? Takie pytanie mogą sobie zadawać wszyscy polscy kierowcy, którzy widzieli już te znaki. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o ich wprowadzeniu 29 sierpnia. Ich oznaczenia to D-54 i D-55. Koniecznie trzeba wiedzieć, o czym informuje zielone auto w okręgu, bo lekceważenie tych znaków może skutkować mandatem!

Prawo jazdy bezterminowe czy z datą ważności? Czy musimy wymienić dokument?

Co znaczą nowe znaki drogowe?

Nowe znaki drogowe D-54 i D-55 mają formę białego prostokąta, na którym znajduje się zielony samochód w kole. Różnią się tym, że znak D-55 jest przekreślony czerwonym pasem. D-54 i D-55 oznaczają kolejno strefę czystego transportu i koniec strefy czystego transportu. Funkcjonują od 29.08.2018.

Srebrne listki dla kierowców - co oznaczają? kto je dostanie?

Nowe znaki drogowe będą ustawiane w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, które zdecydowały się na utworzenie strefy czystego transportu, czyli terenu, gdzie ogranicza się emisję spalin. Wjazd do takiej strefy w godzinach od 9.00 do 17.00 będzie płatny (do 2,50 zł za godzinę, lub do 25 zł za dobę). Darmowy wjazd będą miały tylko auta na gaz, elektryczne i hybrydowe.

Nowe znaki drogowe 2018 - jakie mandaty za ich nieprzestrzeganie?

Kierowcy, którzy zlekceważą nowe znaki drogowe i przekroczą strefę czystego transportu bez odpowiedniej opłaty, powinni się liczyć z wysokimi mandatami! Kara może wynosić nawet 500 zł!

Najnowsze