Księżyc

i

Autor: Canva

Astrologia i wierzenia

Nów Księżyca - jak wpływa na człowieka? Co w tym czasie warto robić i czego unikać?

2024-02-22 11:00

Pomimo tego, że nie jesteśmy w stanie podziwiać Księżyca w nowiu, jego położenie nadal wywiera znaczny wpływ na wszystkie żywe organizmy. Warto jednak pamiętać o tym, że ta faza Księżyca wpływa na nas całkowicie odwrotnie niż w przypadku jego pełni, kiedy to stajemy się senni i słabi. To doby czas, by wykorzystać swoją siłę i moc.

Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nów Księżyca oznacza początek nowego cyklu lunarnego. W skrócie? Symbolizuje zakończenie jednego etapu i rozpoczęcie nowego, co jest doskonałą okazją do refleksji i planowania nowych celów. Co ciekawe, dla naszych przodków Księżyc w nowiu był wyczekiwanym czasem siewu, ponieważ zasiane w tym momencie rośliny dawały najlepsze plony. Wierzenia te można poddać refleksjom i znaleźć w nich odzwierciedlenie w dzisiejszych czasach. W podobny sposób możesz zasiać pozytywne myśli w swoim umyśle i pozwolić im urosnąć do wielkich idei lub osobistych marzeń. Szczególnie, że podczas tego szczególnego czasu możemy zaobserwować to, że mamy większe pokłady energii, motywacji i koncentracji, a nasze nastawienie do życia jest zdecydowanie bardziej optymistyczne. Co więcej, nasza psychiczna odporność wzrasta, a poczucie presji i stresu stają się zdecydowanie mniejsze. To jednak nie wszystko. Podczas Księżyca w nowiu stajemy się silniejsi, a nasza tolerancja na ból jest znacząco wyższa.

Horoskop na 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Te trzy znaki będą miały wyjątkowy rok

Nów Księżyca - manifestacje

Wierzy się, że nów Księżyca jest czasem oczyszczania, zarówno duchowego, jak i emocjonalnego. To doskonała chwila, aby pozbyć się negatywnych energii i otworzyć się na nowe możliwości. To doskonały czasem do przywracania harmonii w swoim życiu. Skoncentruj się na równowadze między pracą a życiem prywatnym oraz na zadbaniu o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Co więcej, ta faza Księżyca jest idealna do manifestowania miłości. Zarówno do drugiej osoby, jak i siebie.

  • Zapisz na kartce trzy rzeczy, które w sobie najbardziej kochasz. Następnie cicho je wyszeptaj w taki sposób, jakbyś była w ciele drugiej osoby, która obsypuje Cię komplementami. Na sam koniec spal papier przy pomocy ognia ze świeczki.
  • Połóż jedną rękę na sercu, a drugą na brzuchu. Następnie wyobraź sobie, jak będzie wyglądać twoje życie, gdy uwolnisz się od zakorzenionej głęboko traumy, która negatywnie wpływa na Twoje życie. Na sam koniec powiedz na głos: Przyjmuję nowe życie, które na mnie czeka, a jednocześnie leczę się z tego, co mi nie służy.
  • Zapisz swoje intencje, marzenia, plany. Jeśli wolisz to powiedzieć, możesz sobie to nagrać, np. w telefonie. Chodzi o to, żeby wypowiedzieć je na głos, żeby nie skrywać ich w sobie, a dać im dojść do głosu, czy to w formie pisemnej, czy ustnej.

Czego nie robić podczas nowiu Księżyca? Kiepską formą spędzenia czasu może okazać się odpoczynek. Choć jest on przez nas upragniony, to podczas tej fazy Księżyca może nam wydawać się, że jesteśmy wielkimi leniami. Zamiast relaksu odczujemy nudę i rozdrażnienie. To również nie będzie dobry moment na rozpoczęcie diety. Wszystko ze względu na to, że Księżyc ma wpływ na produkcje soków żołądkowych, co sprawia, że apetyt wzrasta. Dobrze przesunąć rozpoczęcie diety na ostatnią kwadrę księżyca.