Noc spadających gwiazd 2022 - kiedy oglądać? O której godzinie najwięcej Perseidów?

2022-08-12 13:06
Noc spadających gwiazd 2022 - kiedy oglądać? O której godzinie najwięcej Perseidów?
Autor: canva.com Noc spadających gwiazd 2022 - kiedy oglądać? O której godzinie najwięcej Perseidów?

Kiedy oglądać noc spadających gwiazd 2022? Takie pytanie zadają sobie osoby, które wiedzą, jak ważne i efektowne to zjawisko. Perseidy fascynują ludzkość już od tysięcy lat, więc nie można ich przegapić. Widowisko, kiedy gwiazdy zostawiają po sobie świetlistą smugę trwa kilkadziesiąt minut i wygląda przepięknie. Kiedy są Perseidy 2022? Gdzie oglądać noc spadających gwiazd? O której godzinie najwięcej? Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Noc spadających gwiazd 2022 - skąd nazwa?
  2. Noc spadających gwiazd 2022 - kiedy?
  3. Noc spadających gwiazd 2022 - o której godzinie?

Noc spadających gwiazd 2022 - kiedy oglądać? Zastanawiacie się, o której godzinie Perseidy? Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o noc spadających gwiazd w Polsce 2022? Perseidy od zawsze wzbudzają dużą sensację latem. Nic dziwnego, w końcu to jeden z najbardziej efektownych widoków, jaki można podziwiać na niebie. Występuje ono w wyniku wejścia gwiazd w atmosferę ziemską i nagłego ich wypalania się. Wówczas tworzy się długa, świetlista smuga, która na fotografiach wygląda imponująco. Co ważne, żeby oglądać noc spadających gwiazd nie trzeba mieć zaawansowanego sprzętu. Spadające Perseidy zobaczycie gołym okiem aczkolwiek większe doznania będą, jeśli będziecie obserwować je lornetką. Warto też wybrać się w zaciemnione, oddalone od miasta miejsce. Regularne zjawisko rojów występuje minimum około 2 tysiące lat.

Noc Perseidów 2022 - kiedy i jak obserwować? Spadające gwiazdy mają spełniać marzenia!

PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055

Noc spadających gwiazd 2022 - skąd nazwa?

Noc spadających gwiazd, czy też Perseidy ma swoją genezę. Dawniej uważano, że spadające gwiazdy mają powiązanie z łzami świętego Wawrzyńca. 10 sierpnia jest bowiem dniem jego męczeńskiej śmierci.

Noc spadających gwiazd 2022 - kiedy?

Noc spadających gwiazd, czyli efektowne zjawisko występuje na niebie zawsze latem. W tym roku meteory przekraczają granicę atmosfery ziemskiej od 17 lipca do 24 sierpnia. Maksimum, czyli najwięcej spadających gwiazd będzie 12 i 13 sierpnia. Możliwe, że zobaczymy od stu do dwustu spadających gwiazd na godzinę! 

Noc spadających gwiazd 2022 - o której godzinie?

O której spadające gwiazdy 2022Perseidy, czyli noc spadających gwiazd zbiega się z pełnią Księżyca, która wypada 12 sierpnia. Oznacza to, że spadające gwiazdy nie będą aż tak widoczne przez blask naturalnego satelity Ziemi. Utrudnieniem mogą być również przelotne opady deszczu, które zapowiadane są dla centralnej i południowej Polski. Maksimum spadających gwiazd rozpocznie się o 21:30. Najwięcej powinno ich być po godzinie 01:00 w nocy.

Pełnia Księżyca sierpień 2022 - data, godzina. Przed nami Superksiężyc i Pełnia Księżyca Jesiotrów!

Sonda
Lubisz oglądać spadające gwiazdy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze