Niedziela Palmowa w kościele

i

Autor: Karol Porwich/East News

Niedziela Palmowa 2022 - kiedy wypada? Co to za święta? Czym są czytania?

2022-04-10 8:53

Święta wielkanocne to najważniejszy czas w całym roku dla wszystkich wiernych. Tydzień przed Niedzielą Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Palmową. Uroczystość ta upamiętnia wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia święcone są palmy jako symbol odrodzenia. Kiedy wypada Niedziela Palmowa 2022? Sprawdźcie już teraz.

Kiedy Niedziela Palmowa 2022? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto już teraz zapoznać się z najważniejszymi datami im towarzyszącymi. Jak wiadomo, Wielkanoc to święto poprzedzone Wielkim Tygodniem. To okres, który wszyscy wierni wykorzystują jako czas przygotowań do uroczystości zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W trakcie trwania Wielkiego Tygodnia we wszystkich kościołach odbywają się msze upamiętniające ostatnie dni ziemskiego życia Syna Bożego. Dniem, który otwiera ważny dla wiernych okres, jest oczywiście Niedziela Palmowa. Uroczystość ma na celu upamiętnienie uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W związku z tym uczestnicy mszy świętej przynoszą do poświęcenia palmy, które traktowane są jako symbol odrodzenia.

Zobacz także: Wielki Czwartek, Piątek i Sobota. Co oznaczają te dni? Czy jest wtedy wolne w pracy i w szkole?

Sonda
Czy przystąpiliście/przystąpicie do spowiedzi wielkanocnej 2022?

Kiedy jest Niedziela Palmowa 2022?

Niedziela Palmowa obchodzona jest zawsze na tydzień przed Niedzielą Wielkanocną. W tym roku święta wielkanocne wypadają 17 i 18 kwietnia, co oznacza, że Niedziela Palmowa będzie świętowana dokładnie 10 kwietnia. Ważne, by pamiętać, że jest to niedziela handlowa. Tego dnia sklepy są otwarte.

Niedziela Palmowa 2022 - czytania

Nieodłącznym elementem Niedzieli Palmowej są czytania. Ksiądz prowadzący nabożeństwo przypomina słowa ewangelii św. Łukasza dotyczące wjazdu Jezusa do Jerozolimy oraz męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. W trakcie uroczystości przypominane są również czytania z Księgi proroka Izajasza oraz z Listu Świętego Pawła Apostoła do Filipian.

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE