Nauka zdalna w całej Polsce! Koniec z trybem hybrydowym

2020-10-23 11:51 MK
Szkoła
Autor: Jakub Kaminski/East News

Pandemia koronawirusa nie ustępuje, w związku z czym premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia, które mają wpłynąć na spadek liczby zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Wśród sektorów, które czekają duże zmiany znalazło się szkolnictwo. To koniec nauki w trybie hybrydowym. Powrót nauki zdalnej nie obejmie jednak wszystkich. Więcej na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Nauka zdalna w całej Polsce

Nauka zdalna w całej Polsce - taką informację przekazał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek, 23 października 2020 roku. W związku ze stale zwiększającą się liczbą zakażonych koronawirusem polski rząd podjął decyzję o wprowadzeniu szeregu nowych obostrzeń. Od soboty, 24 października 2020 roku, cały kraj zostanie objęty strefą czerwoną. Wiąże się to z licznymi zmianami, na które muszą być przygotowani między innymi uczniowie szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

Od poniedziałku 19 października do piątku 23 października obowiązywały obostrzenia dotyczące tylko i wyłącznie uczniów uczęszczających do liceów i techników. W przypadku, gdy szkoła znajdowała się na terenie objętym strefą żółtą, młodzież kontynuowała naukę w formie hybrydowej - częściowo w szkole, częściowo w domu. Gdy jednak placówka znajdowała się w strefie czerwonej - w życie wchodziła nauka zdalna. W trakcie piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że cała Polska staje się strefą czerwoną, co jest równoznaczne z końcem nauki hybrydowej. Kogo obejmują kolejne obostrzenia? 

Nauka zdalna w całej Polsce

Jako że cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej, można mówić o końcu nauki w trybie hybrydowym. Oficjalnie wraca nauka zdalna. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wyjawił, że nie wszyscy uczniowie będą uczyli się z domu. Nauka zdalna obejmie uczniów w klasach od 4 do 8 szkół podstawowych, wszystkich klas szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Dzieci w klasach od 0 do 4 będą się uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych. Warto pamiętać o tym, że w godzinach od 8:00 do 16:00 osoby poniżej 16. roku życia nie mogą się przemieszać same, tylko pod opieką dorosłego. 

ESKA XD #007
Najnowsze