NASA ostrzega: 10.11.2018 trzy ogromne asteroidy niebezpiecznie blisko Ziemi! [GODZINA]

2018-11-09 12:25
NASA OSTRZEGA: Wielka Asteroida NF23 zbliża się do Ziemi! Co nam grozi?
Autor: fot. EAST NEWS / Steve A. Munsinger

Agencja NASA ostrzega, że w drugim tygodniu listopada bardzo blisko Ziemi przelecą trzy duże asteroidy! Jeden z kosmicznych kamieni mierzy 30 metrów szerokości! Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

Trzy ogromne asteroidy pojawią się w niebezpiecznej odległości od Ziemi. Sytuacja jest na tyle groźna, że Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni kosmicznej - NASA - wydała specjalne oświadczenie. Oczywiście dla niektórych miłośników obcych obiektów w Układzie Kosmicznym to doskonały moment, by snuć kolejne teorie dotyczące zagłady naszej planety. Faktem jest, że trzy gigantyczne obiekty przelecą obok Ziemi w odstępie kilku godzin.

Trzy Asteroidy - o której godzinie?

Naukowcy z NASA już jakiś czas temu dostrzegli, że w naszym kierunku leci kosmiczny obiekt. Jak się teraz okazało, nie będzie to jedna asteroida a aż trzy! Szacuje się, że największa ma ok. 30 metrów szerokości. O której godzinie trzeba się ich spodziewać?

  • Pierwsza asteroida przeleci obok Ziemi około godziny 15:00 czasu polskiego. Nazywa się ona 2018 VS1 i mierzy od 12-28 metrów. Eksperci obliczyli, że 2018 VS1 ominie naszą planetę w odległości 138 milionów kilometrów.
  • Druga asteroida 2018 VR1, która ma szerokość 30 metrów, przeleci obok Ziemi ok. 16 minut po pierwszej. Znajdzie się w odległości 5,03 milionów kilometrów, więc nie stanowi dla nas zagrożenia.
  • Trzecia asteroida 2018 VX1 przeleci obok Ziemi kilka godzin po dwóch pierwszych. Obiekt mający 17 metrów szerokości spodziewany jest ok. godziny 19:20 czasu polskiego. Co ważne, to właśnie ten obiekt jest najgroźniejszy. Przeleci on bowiem w odległości ok. 381 tysięcy kilometrów od naszej planety!

Gdyby któraś z tych asteroid bądź jej cząstek uderzyła w Ziemię, mogłaby spowodować ogromne zniszczenie. Zespół NASA wydał ostrzeżenie i zapewnił, że monitorują sytuację. 

Najnowsze