Asteroida Bennu niegroźna? NASA ma szokujący pomysł, by uratować Ziemię!

2018-11-07 9:37
Asteroida Bennu niegroźna? NASA ma szokujący pomysł, by uratować Ziemię!
Autor: EAST NEWS/SIPA PRESS

Asteroida Bennu stanowi ogromne zagrożenie dla naszej planety. NASA ma plan na powstrzymanie wielkiego kamienia lecącego w naszym kierunku. Trzeba przyznać, że sposób jest bardzo zaskakujący!

Asteroida Bennu wg NASA stanowi zagrożenie dla naszej planety. W związku z tym Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej komunikat, za sprawą którego poznaliśmy kilka ważnych informacji m.in. wagę skały oraz rok uderzenia. Naukowcy od tamtego momentu głowią się, zastanawiają, jak postrzymać groźny obiekt lęcący w naszym kierunku.

NASA Asteroida Bennu - plan działania

NASA ma kilka rozwiązań na obronę ludzkości. Na początku pojawiały się informacje, że naukowcy współpracują z Narodową Agencją Bezpieczeństwa Jądrowego, by zepchnąć obiekt za pomocą energii atomowej. Ogłosili, że w najbliższych latach wyślą w jej kierunku statek kosmiczny z ładunkami jądrowymi. Uznano jednak, że nie jest to dobry pomysł, bo pozostałości ogromnego obiektu mogłyby dotrzeć do Ziemii i zniszczyć budynki, mosty czy drogi. Mało tego odłamki asteroidy Bennu, które uderzą w Ocean, mogłyby spowodować zalanie lądu. Był również inny plan. Chciano wysłać statek kosmiczny, który miałby zderzyć się z kamieniem. 

Koniec świata - Hawking podał datę, przyczyny, ale też sposób na ocalenie!

Na chwilę obecną brany pod uwagę jest dość zaskakujący i nieco śmieszny pomysł - choć oby skuteczny! Naukowcy planują pomalować Asteroidę specjalną farbą, a ta ma spowodować zmiany termiczne i tym samym zmianę kierunku lotu. W związku z tym rozpoczęła się misja OSIRIS-REx, polegająca na przebadaniu asteroidy. Na podstawie informacji, które przekaże wysłany w sierpniu statek kosmiczny, naukowcy stworzą dokładny plan działania, by powstrzać 60-tonowy obiekt.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="pl"><p lang="en" dir="ltr">Two years into it&#39;s journey, <a href="https://twitter.com/NASA?ref_src=twsrc%5Etfw">@NASA</a>&#39;s asteroid sampling spacecraft, <a href="https://twitter.com/OSIRISREx?ref_src=twsrc%5Etfw">@OSIRISREx</a>, caught its first glimpse of asteroid Bennu last month and began the final approach toward its target. READ MORE &gt;&gt; <a href="https://t.co/EqcM06J7z8">https://t.co/EqcM06J7z8</a> <a href="https://t.co/WS4yZx8lgX">pic.twitter.com/WS4yZx8lgX</a></p>&mdash; NASA Marshall (@NASA_Marshall) <a href="https://twitter.com/NASA_Marshall/status/1040019758358376453?ref_src=twsrc%5Etfw">12 września 2018</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Asteroida Bennu - czym jest?

Asteroida Bennu odkryta w 11 września 1999 roku budzi respekt nawet u najlepszych naukowców. Wiadomo, że jej średnica wynosi ponad 500 m i okrąża słońce w ciągu 1 roku i 71 dni. Nazwa pochodzi od świętego ptaka w mitologii egipskiej, związanym z Atumem, Ra i Ozyrysem. NASA rozpoczęła misję mającą na celu dokładne zbadanie lecącego kamienia. Specjalistyczna sonda, wysłana w misji OSIRIS-REx, pobierze m.in. próbki gruntu planetoidy Bennu. Na Ziemię mają zostać dostarczone w ciągu najbliższych lat.

Najnowsze