Gwiazdy

"Słoneczny patrol". Zjawiskowa ratowniczka z serialu rozpalała zmysły! Tak po latach wygląda Erika Eleniak

"Słoneczny patrol" to amerykański serialowy hit, opowiadający o życiu grupy ratowników z Los Angeles. Jedną z jego bohaterek była Shauni McClain, w której rolę wcieliła się młodziutka wówczas Erika Eleniak. Piękna aktorka w kostiumie kąpielowym rozpalała zmysły widzów! Sprawdziliśmy, jak gwiazda serialu wygląda po latach.

"Słoneczny patrol" - serialowy hit z końca lat 90. 

Amerykański serial "Słoneczny patrol", który po raz pierwszy został wyemitowany na antenie TYP1 w 1994 roku, był wielkim hitem. W tym czasie produkcje zza oceanu cieszyły się w Polsce olbrzymią popularnością i nie inaczej było także w przypadku Baywatch (oryginalny tytuł serialu). 

"Słoneczny patrol" opowiadał o życiu - zarówno prywatnym jak i zawodowym - grupy ratowników z Los Angeles. Ekipę tworzyły piękne i seksowne dziewczyny w kostiumach kąpielowych oraz przystojni i umięśnieni mężczyźni. Najpopularniejszymi z nich byli: David Hasselhoff, który wcielał się w rolę Mitcha oraz Pamela Anderson, czyi serialowa C.J. 

Serial był realizowany w latach 1989–2001. 

Erika Eleniak - gwiazda serialu "Słoneczny patrol" 

Jedną z ratowniczek z serialu była Shauni, w której rolę wcieliła się 19-letnia wówczas aktorka Erika Eleniak. Piękność miała już na swoim koncie udział w telewizyjnych reklamach, a także sesję w "Playboyu". Nie da się ukryć, że to właśnie "Słoneczny patrol" pozwolił jej zdobyć największą popularność. W drugim sezonie produkcji widzowie zobaczyli jej nowy biust, który był eksponowany w nieco mniejszym stroju kąpielowym. Erika Eleniak była aktorką, która rozgrzewała wyobraźnię fanów. 

Na planie "Słonecznego Patrolu" Erika Eleniak znalazła chłopaka - Billy'ego Warlock'a. Młodzi aktorzy postanowili wspólnie odejść z serialu. Mówiło się wówczas, że chodzi między innymi o pieniądze za grę w serialu. Choć część fanów obwiniała chłopaka aktorki o to, że to przez niego rozstała się z produkcją, ona sama podkreślała, że była to jej decyzja. 

Gdy serial stał się bardziej seksowny, praca na planie przestała być dla mnie komfortowa. Czasami kłóciłam się o to z producentami. Kiedy Pamela pojawiła się na planie, idealnie wpasowała się format serialu - była wyzwolona i uwielbiała pokazywać siebie, w przeciwieństwie do mnie - mówiła Erika. 

Co stało się z Eriką Eleniak po "Słonecznym patrolu"? 

Aktorka, która zaznała sławy jako gwiazda "Słonecznego patrolu", zapragnęła kolejnych ról. Już po odejściu z produkcji, w 1992 roku, pojawiła się w "Liberatorze", m.in. obok Stevena Seagala. Kolejne jej role nie były już tak spektakularne i nie przyniosły jej wymarzonej kariery. Po latach przyznała, że żałuje, że tak szybko pożegnała się z planem "Baywatch". 

Także życie prywatne nie potoczyło się tak, jak sobie założyła. Erika Eleniak rozstała się z narzeczonym, z którym odeszła ze "Słonecznego patrolu". Później miała jeszcze kilku inych partnerów, a w 1998 roku wyszła za kulturystę Philipa Goglię, z którym rozwiodła się po zaledwie kilku miesiącach. W 2007 roku na świat przyszła córka aktorki oraz jej ówczesnego partnera. 

Czytaj także: "Miodowe lata": obsada kiedyś i dziś 

Jak dziś wygląda śliczna Shauni z serialu "Słoneczny parol"? 

Erika Eleniak ma dzisiaj 54 lata, a jej ciało zdobią liczne tatuaże. Gwiazda prowadzi konto na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 95 tysięcy fanów. To tam zamieszcza swoje najbardziej aktualne zdjęcia, jednak często wraca też do swoich ról z młodości. 

Zobacz, jak zmieniła się gwiazda "Słonecznego patrolu". Erika Eleniak dawniej kusiła urodą. A jak jest dzisiaj? 

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol