Najgrubszy chłopiec świata schudł - Arya Permana

i

Autor: AFP/EAST NEWS

Najgrubszy chłopiec świata schudł ponad 100 kg! Diametralnie zmienił swoje życie

2023-03-16 9:18

W wieku 11 lat ważył prawie 200 kilogramów. Dieta chłopca składała się wyłącznie z tłustych i wysokokalorycznych potraw. Otyłość uniemożliwiała mu wejście do łazienki i kąpiel, przez co musiał myć się na dworze, w basenie. Kiedy jego stan zdrowia był w krytycznym stanie, rodzice chłopca zdecydowali się podjąć radykalne kroki. Chłopiec rozpoczął treningi i schudł ponad 100 kilogramów. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda!

Najgrubszy chłopiec świata schudł ponad 100 kg. Jego historię, z zapartym tchem, śledziły miliony ludzi. W 2016 roku, 10-letni chłopiec z Indonezji ważył aż 193 kg. Miał wówczas poważne problemy z poruszaniem się i wykonywaniem zwykłych, codziennych czynności. Ze względu na swój wygląd nie miał zbyt wielu znajomych. Rówieśnicy z niego szydzili. Nadmiar kilogramów spowodowany był dietą oraz siedzącym trybem życia. Wówczas najgrubszy chłopiec na świecie potrafił zjeść kilka razy dziennie dwa opakowania makaronu, ponad pół kilograma mięsa i ryżu. Chodź rodzice chłopca próbowali zmienić jego nawyki żywieniowe, jednak to nie pomagało. Kiedy zdali sobie sprawę z tego, że ich starania idą na marne, postanowili poprosić o pomoc specjalistów.

Ma 100 lat i podnosi ciężary. Babcia nie opuszcza żadnego treningu

Jakie piosenki królują na polskich ulicach? | Dokończ piosenkę Best off

Najgrubszy chłopiec świata schudł - Arya Permana

Arya Permana, ze względu na swoją wagę, miał problemy z ubieraniem się, a nawet poruszaniem po domu. Nie był w stanie nawet wejść do łazienki, przez co musiał kąpać się w basenie. Otyłość uniemożliwiła mu również uczęszczanie na zajęcia w szkole. Jego jeden posiłek byłby w stanie wyżywić conajmniej dwie dorosłe osoby, na cały dzień. Rokayah i Ade Somatri, kiedy zorientowali się, że stan ich syna jest krytyczny, zdecydowali się początkowo zabronić mu jedzenia słodyczy. Jednak ich starania poszły na marne, ponieważ waga chłopca się nie zmniejszyła. Zdecydowali, że muszą podjąć konkretne kroki i zwrócili się o pomoc do specjalisty. Lekarz powiedział mu wprost, że jeśli nie zmieni swoich nawyków żywieniowych, jego sytuacja będzie się tylko pogarszać. Restrykcyjna dieta również nie pomogła. Choć Arya Permana schudł kilka kilogramów, to nadal jego zdrowie było zagrożone. Specjaliści zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem będzie operacja żołądka.

Najgrubszy chłopiec świata - jak teraz wygląda?

Arya Permana już miesiąc po zabiegu schudł ponad 30 kilogramów. Taka zmiana umożliwiła mu rozpoczęcie treningów. Chłopiec diametralnie zmienił swój sposób życia. Zamiast fastfoodów i słodkich napojów stawia na zdrowe jedzenie i treningi. Arya trzyma się restrykcyjnej diety, która składa się głównie z ryb, warzyw i owoców.

W 2015 roku nie spodziewałem się, że to wszystko będzie możliwe, bo będę mógł schudnąć. Teraz jest lepiej, tak inaczej.

Odpowiednia dieta i regularne ćwiczenia sprawiły, że Arya jest dziś nie do poznania. 14-letni już chłopiec waży obecnie 83 kilogramy, co oznacza, że w 3 lata schudł ponad 100 kg. Jego trener przyznał, że to wspaniały przykład spełniania marzeń i samozaparcia.

11-latka planuje przejść na emeryturę, by skupić się na szkole. To najmłodsza bizneswoman na świecie

To, co zrobił Arya wynika wyłącznie z jego samozaparcia, zachowania jego rodziny i wsparcia medyków.

Najgrubszy chłopiec na świecie przeszedł ogromną metamorfozę, jednak podkreśla, że nie zamierza odpuszczać. Nastolatek wciąż ma problemy z nadmiarem skóry, który został po odchudzaniu. Zapowiedział jednak, że w przyszłości podda się operacji, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę i wygląd.

Sonda
Jak dbasz o swoją formę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE