niebo, chmury

i

Autor: pixabay.com

Najdłuższy dzień w 2021 roku to... Kiedy wypada i ile godzin trwa? [DATA]

2021-05-30 9:00

Lato zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób tęskni za słońcem, upałami i wakacyjną atmosferą, która unosi się wtedy w powietrzu. Z tą porą roku wiąże się coś jeszcze, mianowicie najdłuższy dzień w roku. Ile godzin trwa? Kiedy dokładnie wypada? Zerknijcie poniżej, czasem przecież chcemy żeby dzień trwał nieco dłużej.

Najdłuższy dzień w 2021 roku to... Kiedy wypada i ile godzin trwa? To powinno zaciekawić niejedną osobę. Czasami chcemy, żeby dzień trwał dłużej, ponieważ moglibyśmy wtedy ogarnąć więcej rzeczy. Z jednej strony dobrze, że tak nie jest, ponieważ trzeba też solidnie odpocząć i się oczywiście wysypiać. Sen odgrywa kluczową rolę i niestety, ale wiele osób o tym zapomina. Wielkimi krokami zbliża się najdłuższy dzień roku, który może usatysfakcjonować niektóre osoby. Jest to początek nowej pory roku, a w parze z nim idzie tak zwanie przesilenie letnie. Większość osób kiedy słyszy te słowa wie już, że tego dnia może czuć osłabienie, ból głowy, a w dodatku będzie zasypiać na stojąco. Coś w tym jest, lecz przesilenie letnie to nazwa momentu maksymalnego wychylenia osi obrotu Ziemi w kierunku Słońca, gdy biegun północny jest bliżej Słońca niż południowy. Dzień będzie wtedy dłuższy, a noc krótsza. Kiedy wypada w 2021 roku najdłuższy dzień?

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec

Najdłuższy dzień w 2021 roku to - DATA

Kiedy jest najdłuższy dzień w 2021 roku? To żadna tajemnica! Chodzi oczywiście o rozpoczęcie astronomicznego lata, które rozpoczyna się przesileniem letnim i występuje w okolicach 20 - 21 czerwca. W tym dniu słońce dochodzi do zwrotnika Raka i okazuje się, że jest to jednocześnie najdłuższy dzień oraz najkrótsza noc w roku, zwana Nocą Kupały.

Ile trwa najdłuższy dzień w 2021 roku?

Ile czasu trwa najdłuższy dzień w 2021 roku? Tę ciekawostkę warto zapamiętać. Otóż najdłuższy dzień w tym roku trwać będzie 16 godzin i 46 minut. Co ciekawe, będzie dłuższy od najkrótszego dnia o 9 godzin i 4 minuty. Tego dnia wschód Słońca nastąpi o godzinie 4:14, natomiast zachód słońca będzie można zaobserwować w okolicach godziny 21:00.

QUIZ: Jaką porą roku jesteś?

Pytanie 1 z 7
Jaki masz kolor włosów?