Wiosna

i

Autor: Canva

pogoda

Nagłe załamanie pogody. Nocą minusowe temperatury. W dzień niewiele więcej

2024-03-15 12:14

Wiosna za oknem? Nie na długo. Jak wynika z najnowszych raportów pogodowych, na horyzoncie widać ochłodzenie. Przed nami kolejne zimne noce. Minusowe temperatury staną się faktem na chwilę przed pierwszym dniem wiosny. Ten zbliża się wielkimi krokami.

Pierwszy dzień wiosny 2024 zbliża się wielkimi krokami. Synoptycy nie mają jednak dobrych wieści. Jak wynika z najnowszych raportów pogodowych, wiosenna aura, którą można było zaobserwować jeszcze w pierwszej połowie marca, niebawem zniknie. Na przestrzeni lat pogoda przyzwyczaiła nas do ciągłego ścierania się zimna z ciepłem, szczególnie w pierwszym kwartale nowego roku. I choć tegoroczna zima obeszła się z nami wyjątkowo łagodnie, szczególnie w lutym i w marcu, to już na dniach ponownie powinniśmy spodziewać się ujemnych temperatur w nocy. Nie będą to trzaskające mrozy, a zaledwie kilka stopni na minusie, jednak takie prognozy tuż przed oficjalnym przywitaniem wiosny nie napawają optymizmem. Jak prezentuje się pogoda na najbliższe dni? Weekend 16-17 marca nie będzie należeć do najbardziej słonecznych. Na horyzoncie widać opady deszczu, wiatr oraz spadek temperatur.

Jaka będzie wiosna 2024? TAKIEJ prognozy nikt się nie spodziewał!

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

Powrót zimy? Mowa o ujemnych temperaturach!

Wszyscy zadowoleni ze słońca za oknem będą mieć powody do zmartwień. Jak widzimy w raportach pogodowych, na dniach czeka nas mocny spadek temperatur. Szczególnie duże zmiany czekają nas w najbliższy weekend. W sobotę 16 marca wskaźniki na termometrach pokażą nawet 16 stopni na plusie. Niestety, w całej Polsce będzie tego dnia deszczowo, a skutki opadów odczujemy dzień później. W niedzielę odnotujemy spadek o aż 10 stopni. W nocy z kolei temperatury minusowe. Wyraźne ocieplenie widać w prognozach dopiero po 26 marca.