Nadia uderzy w Polskę równie mocno, co Marie. W weekend lepiej nie wychodzić z domu!

2022-01-28 12:03
Burza i wichura
Autor: Rex Features/East News

Niż Marie dał się we znaki mieszkańcom Polski. Eksperci pogodowi alarmują, że to jednak nie koniec. W Polskę lada moment uderzy niż Nadia, który jest równie groźny. Synoptycy ostrzegają przed silnymi wichurami, które mogą spowodować utrudnienia na drodze oraz przerwy w dostawie prądu. Wiatr może bowiem przekraczać prędkość 100 km na godzinę!

Niż Nadia nad Polską będzie równie niebezpieczny, co Marie? Wszystko na to wskazuje! Pogoda w ostatnich tygodniach nie rozpieszcza. Po chwilowym ociepleniu, które dało nadzieję na szybsze nadejście wiosny, temperatury w całym kraju ponownie mocno spadły. Ochłodzeniu towarzyszyły też zaskakujące zjawiska pogodowe, takie jak burze śnieżne, które przetoczyły się przez Polskę w poniedziałek, 17 stycznia. Jeśli myśleliście, że to koniec anomalii pogodowych, byliście w błędzie. Synoptycy ostrzegają przed kolejnym bardzo groźnym niżem, który lada moment uderzy w Polskę i przyniesie silne wichury, opady oraz burze. Nadia to kolejny front, który dotrze nad Polskę w tym miesiącu. Czwartek i piątek stały pod znakiem niżu Marie, natomiast w weekend poczujemy siłę Nadii. Eksperci pogodowi zapowiadają bardzo silne wichury, o mocy sięgającej nawet 100 kilometrów na godzinę. Tak porywisty wiatr może skutkować problemami w życiu codziennym!  

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?

Niż Nadia - wichura w Polsce

Wszystko wskazuje na to, że koniec tygodnia upłynie nam pod znakiem niebezpiecznej pogody w Polsce. Po odejściu niżu Marie na jego miejsce przyjdzie Nadia. Synoptycy alarmują, że najsilniejsze wichury będą odczuwalne w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy to wiatr może osiągnąć prędkość nawet 100km/h, co może spowodować opady i straty materialne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma w planach wydanie odpowiednich alertów. W ten weekend lepiej zatem siedzieć w domu!

Potężna burza śnieżna dotarła do stolicy. Żywioł sieje spustoszenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze