Na tym portalu co drugi Polak miał konto. Fotka kończy 18 lat!

2019-02-19 8:00 Materiał sponsorowany
Fotka.pl
Autor: WhitePress_Fotka.pl Fotka.pl

Czy pierwszy portal społecznościowy wymyślił Mark Zuckerberg? Okazuje się, że nie! Na długo przed Facebookiem w polskim internecie królowała Fotka, która właśnie kończy 18 lat!

Na hasło „portal społecznościowy” niemal wszystkim przed oczami stają biało-niebieskie strony Facebooka. Nie każdy pamięta (a młodsze pokolenie nawet nie wie), że pierwszym polskim portalem społecznościowym była Fotka. Już w 2001 roku oferowała to wszystko, co na Facebooku pojawiło się wiele lat później, a więc profile użytkowników ze zdjęciami i możliwością komentowania oraz przesyłania prywatnych wiadomości. Niewątpliwie była klinem wbitym w powagę ówczesnego internetu, miejscem, w którym można było się spotkać, porozmawiać i umówić na spotkanie w realu. Wiele par nawiązało bliższą relację właśnie dzięki Fotce.

Fotka nadal działa!

Mimo silnej konkurencji wyrastających jak grzyby po deszczu portali społecznościowych i randkowych Fotka nadal działa i ma się całkiem dobrze. I na pewno nie jest niszowym portalem. Wręcz przeciwnie! Świadczy o tym choćby liczba połączeń w pary, około 60 – 80 tysięcy dziennie! Jak to możliwe? Użytkownicy na podstawie profilu i zdjęcia mogą podjąć decyzję na TAK lub NIE, czy chcieliby nawiązać bliższy kontakt z daną osobą. Jeśli dwie osoby wzajemnie zaakceptują swoje profile, dostają wiadomość i od tej pory mogą wysyłać do siebie wiadomości prywatne. 

Zobacz także
Ile czasu spędzasz na Facebooku? Serwis niedługo ci to powie!

Autor: fot. Hollandse Hoogte / Jaap Arriens/EAST NEWS

Facebook

Facebook potrafi nas czasem wciągnąć na wiele godzin. Ile dokładnie? Niedługo poinformuje nas o tym... sam serwis! O zaskakującej funkcji piszemy na ESKA.pl.

Już sama liczba par robi wrażenie, ale nie można pominąć faktu, że dzienna liczba decyzji na TAK lub NIE to około 5 – 6 milionów. Życie towarzyskie na fotce nadal kwitnie bujnie, a slogan: „Poznaj kogoś na fotce” przez lata nie stracił na aktualności. Dziennie użytkownicy wymieniają między sobą 1,5 miliona prywatnych wiadomości.

Od społeczności do randek

Fotka od początku istnienia była portalem stricte społecznościowym. W polskim internecie przez pierwsze pięć lat praktycznie nie miała konkurencji, a i później z powodzeniem przetrwała wielki boom na Naszą Klasę i Facebooka. W 2014 roku Fotka stała się serwisem randkowym, główną ideą jet łączenie ludzi w pary. Co nie znaczy, że nie można zalogować się na Fotce w celach wyłącznie towarzyskich. Każdy może się zarejestrować, poznać nowych ludzi, porozmawiać, zabawić, jak na swoistej wirtualnej dyskotece. To miejsce nie tylko dla singli, ale też dla tych, którzy lubią poznawać nowych ludzi i przyjemnie spędzać czas.

Fotka kończy 18 lat!

To jeden z najdłużej działających polskich serwisów, który skutecznie oparł się międzynarodowej konkurencji. Przez osiemnaście lat Polacy założyli na Fotce aż 19,5 miliona kont! Śmiało można założyć, że co drugi Polak miał, lub nadal ma konto na Fotce. A ponieważ od samego początku na Fotce zawiązywały się przyjaźnie i miłości, nie można wykluczyć, że dziś na świecie pojawiły się już dzieci pierwszych użytkowników. To chyba jedyny serwis, który może poszczycić się takim osiągnięciem.

Fotka na Walentynki

Fotka pojawiła się w polskim internecie dokładnie 14.02.2001 roku. To nieprzypadkowa data, wyraźnie wskazująca na charakter serwisu.
Osiemnastolecie Fotki warto połączyć z walentynkowym świętowaniem. Nie masz pomysłu na prezent? Załóż sobie i swojej drugiej połówce konto na Fotka.com! To dobry sposób, by stale być w kontakcie, nie rezygnując z romantycznego podtekstu wirtualnych spotkań, o jaki na Fotce nietrudno.

Najnowsze