Przebudzenie wiosenne

i

Autor: Pixabay

Mrozy w Polsce dają się we znaki. Śnieg na Wielkanoc to nie żart?!

2022-04-11 11:46

Chyba nikt nie przypuszczał, że pogoda w kwietniu będzie wyglądać tak, jak wygląda. Zamiast kąpieli w promieniach słońca, musimy radzić sobie z naprawę niskimi jak na tę porę roku temperaturami. Wszyscy zastanawiają się, jak będą wyglądać tegoroczne święta wielkanocne. Śnieg na Wielkanoc coraz bardziej możliwy?

Pogoda na Wielkanoc 2022 - śnieg i mrozy czy wiosenna aura? Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a pogoda za oknem nie zachwyca. Choć koniec marca przyniósł tak bardzo wyczekiwane przez wielu ocieplenie, już 1 kwietnia nastąpiło prawdziwe załamanie pogody. W całej Polsce spadł śnieg, który utrzymywał się przez najbliższe dni. Nawet teraz, w drugim tygodniu kwietnia, wiosny wciąż nie widać. W nocy temperatury spadają poniżej zera, a o poranku odczuwalne są jeszcze silne przymrozki. W związku z tym coraz więcej osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, jaka będzie pogoda na święta wielkanocne 2022. Czy możemy liczyć na powrót wiosny? A może zamiast promieni słońca, na Wielkanoc spadnie śnieg? Najnowsze prognozy pogody nie pozostawiają żadnych złudzeń. Tuż przed świętami poczujemy wiosnę na całego, jednak Niedziela Wielkanocna i Lany Poniedziałek upłyną pod znakiem mało wiosennej aury.

Sonda
Szykujesz się już do Wielkanocy?

Śnieg na Wielkanoc możliwy?

Najnowsze prognozy pogody na święta powinny uspokoić wszystkich tych, którzy obawiali się śniegu na Wielkanoc. Mimo tego że śnieg nie spadnie, pogoda będzie daleka od tej, jakiej spodziewaliśmy się w połowie kwietnia. Zdaniem synoptyków wiosna powróci, ale tylko na chwilę - w środę i w czwartek. Wówczas na termometrach będzie można zauważyć nawet 20 stopni Celsjusza! W Wielki Piątek czeka nas natomiast kolejne załamanie pogody. Będzie deszczowo i pochmurno. Wielka Sobota i Niedziela Wielkanocna będą zimne - wskaźniki w wielu miastach pokażą zaledwie 10 stopni. Nocą poczujemy mróz. Dopiero Lany Poniedziałek zapowiada się przyjemniej, ale wciąż bez szału - termometry pokażą maksymalnie 12 stopni.

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE