Mrozy w lipcu 2019 - czy obejmą całą Polskę?

2019-07-05 10:32 MK
Termometr - mrozy
Autor: Maciej Luczniewski/REPORTER

Mrozy w lipcu to dość niecodzienna sytuacja. Lato 2019 nie przestaje nas jednak zaskakiwać. Niedawno oficjalnie potwierdzono, że czerwiec był najgorętszym miesiącem w historii całego świata. Teraz docierają do nas informacje, że w jednym z polskich miast temperatura spadła... poniżej zera. Gdzie dokładnie doszło do aż tak skrajnego ochłodzenia i czy obejmie ono cały kraj? Sprawdź już teraz na ESKA.pl.

Mrozy w lipcu 2019 - to nie żart! Po fali upałów, która nie ominęła również naszego kraju, przyszło ochłodzenie. Czerwiec 2019 był naprawdę gorącym miesiącem. W wielu polskich miastach co rusz ogłaszane były ostrzeżenia dotyczące zagrożenia upałem, a wskaźniki na termometrach pokazywały nawet 35 stopni Celsjusza! Oficjalnie potwierdzono też, że miesiąc był najgorętszym w historii świata, odkąd zaczęto prowadzić takie pomiary. Wraz z nadejściem lipca, do Polski zawitały upragnione niższe temperatury. Nikt nie spodziewał się jednak, że niedługo po fali gorąca, będziemy mieli do czynienia z mrozem.

Mrozy w lipcu - gdzie?

Tego mieszkańcy z pewnością się nie spodziewali! W nocy ze środy na czwartek, w dzielnicy Jakuszyce, która należy do miasta Szklarska Poręba, odnotowano minusowe temperatury! Pierwszy tydzień lipca przyniósł wynik na poziomie -1,3℃. Nie jest to jednak rekord. Kilka lat temu, również w lipcu, w mieście odnotowano temperaturę -2,5℃. Jest to efekt tak zwanego frontu polarnego.

Lipiec 2019 - czy mrozy obejmą całą Polskę?

Również w województwie lubelskim odnotowano przymrozek! Według doniesień jednego z tamtejszych meteorologów, temperatura gruntu wyniosła -0,1 stopni Celsjusza. Jak prognozują synoptycy, ochłodzenie obejmie całą Polskę. Na szczęście, w większości miast, termometry będą pokazywały średnio 17 - 22 stopnie Celsjusza.

Najnowsze