Model osobowości na Facebooku. Dowiedz się, co mówi o tobie twój profil

2020-09-29 13:25 ek
facebook
Autor: canva.com

Facebook, a także twoi znajomi wiedzą więcej niż ci się wydaje! Tajemnice na temat twojej osoby może zdradzać właśnie twój profil w mediach społecznościowych! Dowiedz się, jakim typem człowieka jesteś według modelu osobowości. To co publikujesz, lajkujesz i komentujesz ma na to wpływ! Szczegóły na ESKA.pl..

Model osobowości na Facebooku to bardzo ciekawa kwestia, dzięki której możemy dowiedzieć się, co mówi o nas nasz profil w mediach społecznościowych. Facebook to jedna z najpopularniejszych oraz najczęściej używanych platform oraz aplikacji w ostatnich latach. To dzięki niej wielu użytkowników może kontaktować się ze sobą bez żadnego problemu! Wystarczy mieć oczywiście połączenie z internetem. Ponadto to miejsce przepełnione rozrywką, gdzie możemy znaleźć ciekawe treści, a także sami publikować zdjęcia z wakacji czy innych podróży. To w pewnym sensie nasz pamiętnik, a także wizytówka, którą może zobaczyć każdy nasz znajomy i nie tylko!

Okazuje się, że wszystko co robimy w sieci, pozostawia po nas jakiś ślad. Co więcej, zdjęcia które publikujemy, komentarze które zamieszczamy, a także lajki, mogą powiedzieć o nas innym - jacy tak naprawdę jesteśmy. W dobie internetu, a także przeróżnych platform i aplikacji, to użytkownicy decydują, co chcą pokazać i komu. Możemy nie publikować nic, albo publikować wiele. Również możemy zrobić konto prywatne lub pozwolić obserwować nasze kroki wszystkim. Jakim typem osobowości jesteś na Facebooku? Już zdradzamy ci ten sekret! 

Facebook - jakim typem osobowości jesteś?

Model osobowościowy może zdradzić kim jesteś między innymi na Facebooku. Obejmuje on aż pięć ważnych aspektów takie jak: otwartość, neurotyczność, ekstrawertyzm, sumienność oraz ugodowość. oto co oznacza każdy z nich:

  • otwartość - osoby, które charakteryzują się otwartością, często poszukują informacji o innych, lajkują zdjęcia innych, a także lubią wdawać się z nimi w interakcje - nawet jeśli ich nie znają. 
  • neurotyczność - osoby, które charakteryzują się neurotycznością mają skłonność do publikowania większej ilości postów, niż zwykły użytkownik po to, by zwrócić na siebie uwagę. Ponadto wyróżniają się tym, że częściej wyrażają swoje negatywne emocje.
  • ekstrawertyzm - użytkownicy, którzy charakteryzują się tą cechą, używają często słowa miłość, a ponadto impreza. Świadczy to o tym, że są niesamowicie otwarci i lubią innych ludzi, pod każdym względem.
  • sumienność - osoby sumienne cechuje otwartość, rodzinność, miłość i bliskość. Często skupiają się na sprawach rodzinnych, a także bardzo angażują się w media społecznościowe. Wszystko ma mieć ład, skład i porządek!
  • ugodowość - osoby te nie są zbyt towarzyskie, przez co nie lubią raczej lajkować i komentować zdjęć, czy też postów innych. Jednak na ich profilu pojawiają się często zdjęcia, ale nie oczekują na rosnącą liczbę serduszek pod nimi.

Według wielu zagranicznych naukowców, okazuje się, że nasza osobowość i charakter, wpływa na wybór treści, które prezentujemy. Jeśli ktoś udostępnia dużo zdjęć, chce pokazać się światu z jak najlepszej strony, a niekiedy niektórzy nawet twierdzą, że taka osoba może mieć ukryte kompleksy. Natomiast jeśli dana osoba często udostępnia przeróżne cytaty, jest niesamowicie wrażliwa. Zauważono także, że użytkownicy mediów społecznościowych z niskim poczuciem własnej wartości, częściej publikują informacje o statusie swoich związków, a bardziej narcystyczne osoby chwalą się na każdym kroku swoimi osiągnięciami.

Dlaczego nie warto wychodzić z domu | ESKA XD - Blogier #3

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze