Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - ostatnie chwile, by zgłosić propozycje słów!

2021-11-01 13:18

Trwa szósta edycja plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2021 organizowanego przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Jeszcze tylko do 7 listopada można zgłaszać propozycje słów, które powalczą o zwycięstwo w drugim etapie plebiscytu.

Młodzieżowe Słowo Roku, czyli plebiscyt, który organizowany jest od 2016 roku. Od tamtej pory nieprzerwanie cieszy się dużym zainteresowaniem i skutecznie wspiera popularyzację języka. Tegoroczna edycja odbywa się w zmienionej formule. Już tylko do 7 listopada br. za pośrednictwem formularza na stronie sjp.pwn.pl, można zgłosić propozycje słów konkursowych wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia. Mile widziane są również przykłady ich użycia. Następnie Jury plebiscytu dokona analizy nadesłanych zgłoszeń i 15 listopada br. zaprezentuje finałową dwudziestkę (będą to słowa najczęściej zgłaszane, a jednocześnie zgodne z regulaminem).

Slang młodzieżowy 2021 - QUIZ. Rozumiesz słowa nastolatków?

Kolońska I Szlugi - byliśmy na planie teledysku sanah! [TYLKO U NAS]

Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - finałowa lista

Wraz z publikacją finałowej listy, na stronie sjp.pwn.pl uruchomiony zostanie formularz głosowania. Za jego pomocą będzie można wskazać jedno słowo z listy, które zdaniem głosujących zasługuje na miano Młodzieżowego Słowa Roku 2021. Ten etap plebiscytu zakończy się o północy 30 listopada br. Dodatkowo z puli zgłoszeń pierwszego etapu Jury wybierze trzy, które uzna za najciekawsze językowo i przyzna Nagrodę Jury oraz dwa wyróżnienia. Autorzy tych zgłoszeń otrzymają nagrody książkowe od PWN.

Wyniki plebiscytu poznamy na początku grudnia. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem. Zwycięskie słowa z lat ubiegłych to: sztos, XD, dzban i alternatywka (ubiegłoroczna edycja nie została rozstrzygnięta). Listę i definicje wybranych słów ze wszystkich edycji plebiscytu można znaleźć w Galerii Młodzieżowych Słów Roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze