Slang młodzieżowy 2021 - QUIZ. Rozumiesz słowa nastolatków?

Slang młodzieżowy 2020 - QUIZ. Rozumiesz słowa nastolatków?
Autor: Pawel Skraba/REPORTER / EAST NEWS Slang młodzieżowy 2020 - QUIZ. Rozumiesz słowa nastolatków?

Slang szkolny, czy też uliczny, związany jest z tym, że znaczenia słów mogą zmieniać się w każdym dziesięcioleciu. W naszym kraju mnóstwo określeń zaczerpniętych jest z języka angielskiego, a czasem i innych slangów środowiskowych. Ci, którzy lata szkolne mają już za sobą, mogą mieć problem ze zrozumieniem niektórych zwrotów. Jak jest z Tobą? Czy znasz i rozumiesz mowę nastolatków? Przygotowaliśmy dla was test, który odpowie na te pytania!

Slang młodzieżowy 2021 może być powodem dyskusji starszych osób. Często, to właśnie rodzice chcąc dobrze dogadywać się z dzieckiem, dopytują swoje pociechy, co oznacza dane słowo w slangu młodzieżowym. Sami rodzice muszą pamiętać, że kilkadziesiąt lat temu również mieli swój sposób komunikowania się. W ostatnich latach slang młodzieżowy bardzo ewoluował i pojawiły się takie słowa, jak jesieniara, dyniara, czy chociażby kulson. 

Przyznać należy, że nauczyciele i rodzice nie mają łatwo! Jeśli chcieliby nadążyć za zmianami w słowniku młodzieżowym, to musieliby nieustannie śledzić fora internetowe, czy chociażby komentarze w sieci. Co zrobić, by nie wypaść całkowicie z obiegu i umieć rozumieć słownik młodych osób. Zacznijcie już teraz od czegoś prostego! Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki quiz ze znajomości młodzieżowego slangu. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, by dowiedzieć się, czy dajemy radę dogadać się ze współczesną młodzieżą! Zajmie wam to kilka minut!

Slang młodzieżowy. Sprawdź czy znasz znaczenie wszystkich słów. Czasami wystarczy DOBRZE POSŁUCHAĆ
Najnowsze