Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - czy wiesz, co oznaczają te nowe słowa? Sprawdź się! [QUIZ]

2020-11-06 16:01
Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - czy wiesz, co oznaczają te nowe słowa? Sprawdź się! [QUIZ]
Autor: Karolina Misztal/REPORTER/EastNews Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - czy wiesz, co oznaczają te nowe słowa? Sprawdź się! [QUIZ]

Młodzieżowy slang popularny jest w naszym kraju nie od dziś. Z roku na rok w słowniku nastolatków pojawiają się nowe wyrażenia, które są po prostu w ich otoczeniu hitem. Dorośli kiedy je słyszą, nie wiedzą o co chodzi, a kiedy dowiadują się ich znaczenia są w lekkim szoku! Czy wiesz, jakie młodzieżowe słowa królują w 2020 roku i co oznaczają? Zmierz się z naszym quizem na ESKA.pl. Niektóre słowa mogą Cię mocno zdziwić!

Młodzieżowe Słowo Roku to plebiscyt, który organizowany jest co roku przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z projektem Słowa Klucze. Cieszy się on cały czas ogromną popularnością i nie ma co się dziwić! Język polski daje pole do popisu niejednej osobie, a ponadto dostarcza ogrom rozrywki. Szczególnie dobra w wymyślaniu nowych słów jest dzisiejsza młodzież, której wyobraźnia po prostu nie zna granic. Hitowe słowa rządzą na ulicy, a także na wielu grafikach i hashtagach w mediach społecznościowych. Co ciekawe, słowa które zwyciężyły plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku w poprzednich latach, na dobre zagościły na językach Polaków.

Przez ostatnich kilka lat, młodzieżowy slang mocno się zmienił i stał się czymś modnym. Pojawiły się takie słowa jak eluwina, dyniara, kulson, alternatywka czy chociażby masny. Specjalnie dla czytelników ESKA.pl przygotowaliśmy quiz, w którym możecie zmierzyć się z modnymi słowami, które trendują wśród młodzieży w 2020 roku. Szykuje się dobra zabawa i spora dawka wiedzy do przyswojenia!

Młodzieżowe Słowo Roku - czy wiesz, co oznaczają te nowe słowa?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza słowo boomer?
Starsza pani musi skoczyć | ESKA XD - Coś dobrego #8
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze