Nastolatki

i

Autor: Tom Merton / East News

Młodzieżowe Słowo Roku 2019 wybrane. Sprawdź, co wygrało!

2019-12-05 11:16

Młodzieżowe Słowo Roku to wyjątkowy plebiscyt, który pozwala określić, jakich słów w danym roku najchętniej używała młodzież. Jury plebiscytu doceniło kreatywność modeli słowotwórczych, humor oraz estetykę. Jakie słowo wygrało w 2019 roku? Sprawdźcie już teraz!

Młodzieżowe Słowo Roku 2019 wybrane! Decyzja, która ze zgłoszonych propozycji jest najlepsza i doskonale pasuje do młodzieżowego słowa roku, nie była łatwa. W plebiscycie udział brały słowa zgłaszane przez internautów. O tym, które z nich faktycznie zasługuje na zainteresowanie, zdecydować musiała specjalnie powołana komisja. Kapitułę plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku 2019 tworzyli: Marek Łaziński, Bartek Chaciński, Ewa Kołodziejek i Anna Ewa Wileczek.

Młodzieżowe Słowo Roku 2019 - wyniki

W 2017 roku wielkim zwycięzcą było XD, a w 2018 królował dzban. 5 grudnia poznaliśmy te wyrazy, które otrzymały najwięcej głosów, jak również zainteresowały jury w 2019 roku. Co zwyciężyło? Młodzieżowym Słowem Roku 2019 została 'alternatywka'! Kolejne miejsce na podium zajął rzeczownik 'jesieniara', trzecia była 'eluwina'! Wszystkie ze słów dobrze znają ci, którzy często poruszają się po sieci, nawet jeśli już nie nazywają samych siebie młodzieżą. Na najbardziej kreatywne osoby, które zgłosiły słowa, czekają oczywiście nagrody! 

Slang młodzieżowy. Sprawdź, czy zrozumiesz nastolatka!

Pytanie 1 z 20
Na początek jak zwykle coś łatwego. Coś jest "sztosik", czyli..