Młodzież

i

Autor: Bartosz KRUPA/East News

Alternatywka, jesieniara, eluwina - co znaczą Młodzieżowe Słowa Roku 2019?

2020-09-17 14:48

Młodzieżowe Słowo Roku 2019 wybrane! Na podium plebiscytu znalazły się alternatywka, jesieniara i eluwina. Co oznaczają słowa, które w mijającym roku najchętniej były używane przez młodzież w Polsce? Sprawdź już teraz znaczenie słów alternatywka, jesieniara i eluwina!

Młodzieżowe Słowo Roku 2019 zostało wybrane! Czwarta edycja plebiscytu organizowanego przez PWN osiągnęła rekordową popularność. Przez cały listopad, za pośrednictwem specjalnego formularza wpłynęło ponad 41 tysięcy zgłoszeń. Na podium czwartej edycji plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku znalazły się alternatywka, jesieniara i eluwina. Co oznaczają te słowa?

Alternatywka - co znaczy?

Młodzieżowym Słowem Roku 2019 został rzeczownik: ALTERNATYWKA, jako dziewczyna o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach.

Co znaczy jesieniara?

Drugie miejsce zajął rzeczownik JESIENIARA, czyli miłośniczka jesieni, dziewczyna manifestująca sympatię dla tej pory roku, jesiennych ubiorów, nastrojów, napojów. Jesieniara to osoba, która kocha jesień, wieczory spędza pod kocem pijąc herbatę/kakao i czytając książki. Ma zapas zapachowych świeczek i swetrów.

Eluwina - co oznacza?

Trzecie miejsce zajął rzeczownik ELUWINA. Jest to nowa forma powitania, która powstała w efekcie przekształcenia słowa halo/elo.

Slang młodzieżowy 2019 - QUIZ część 3!

Pytanie 1 z 7
Co znaczy Adios?