Miss Polonia 2022 - kto wygrał? Tak prezentuje się nowa Miss Polonia [WYNIKI]

i

Autor: Malwina Sulima / IGO-ART Miss Polonia 2022 - kto wygrał? Tak prezentuje się nowa Miss Polonia [WYNIKI]

Miss Polonia 2022 - kto wygrał? Tak prezentuje się nowa Miss Polonia [WYNIKI]

2022-05-27 22:52

Nowa Miss Polonia 2022 już znana! Kto wygrał bursztynową koronę i przez najbliższy rok będzie dzierżyć tytuł najpiękniejszej? W wyborach brało udział 20 przepięknych kandydatek z całej Polski. Właśnie tylko jedna z nich została 43. w historii laureatką Miss Polonia i przejęła koronę z rąk Natalii Gryglewskiej! Poznajcie zwyciężczyni już teraz!

Spis treści

  1. Miss Polonia 2022 - kto wygrał? [WYNIKI]
  2. Miss Polonia 2022 - kim jest?
  3. Miss Polonia - co to za konkurs?

Miss Polonia 2022 - kto wygrał? Jak prezentują się wyniki Miss Polonia 2022? Wiele osób typowało tę dziewczynę, jako jedna z kandydatek do głównej nagrody. Zdobywczyni tytułu i bursztynowej korony Miss Polonia, która warta jest ponad 50 tysięcy złotych będzie reprezentowała nasz kraj w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie w tym Miss World. Czy będzie miała szansę powtórzyć sukces Miss Polonia z 2019 roku, Karoliny Bielawskiej, która wygrała wybory Miss Świata 2021? Tego dowiemy się niebawem! We Włocławku o zaszczytny tytuł walczyło 20-finalistek z całej Polski. Wielką galę poprowadzili Izabella Krzan, Aleksander Sikora, Mateusz Szymkowiak oraz Miss World 2021 i Miss Polonia 2019, Karolina Bielawska! W jury, które wybrało nową Miss Polonia zasiadły znane osobowości medialne oraz artyści. Byli to między innymi Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski, Jakub Kucner, Milena Sadowska, czyli Miss Polonia 2018 i Aleksandra Stajszczak, czyli Miss Polonia 1993. Wydarzenie uświetniły muzyczny występ Gromeego i Krystiana Ochamana. Gościem specjalnym finału Miss Polonia była również Miss Ukrainy, Oleksandra Yaremchuk.

Gromee i Antonia proszą świat o więcej miłości. Send Me Your Love HITEM LATA 2022?

Miss Polonia 2022 - kto wygrał? [WYNIKI]

Nowa Miss Polonia 2022 to uśmiechnięta, pewna siebie i robiąca furorę w internecie dziewczyna. Wieczorem, 27 maja 2022 dowiedzieliśmy się, że Miss Polonia 2022 zostaje Krystyna Sokołowska! To właśnie ona odebrała bursztynową koronę wartą 50 tysięcy złotych i przez następny rok będzie nosić tytuł tej najpiękniejszej.

  • Miss Polonia 2022 - Krystyna Sokołowska
  • Pierwsza wicemiss Polonia (2. miejsce) - Karolina Malina
  • Druga Wicemiss Polonia (3. miejsce) - Julia Baryga

Miss Polonia 2022 - kim jest?

Krystyna Sokołowska, Białystok, woj. podlaskie, 25 lat, studentka Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, prowadzi własną firmę – klub sportowy, w którym pracuje jako trener gimnastyki artystycznej i stretchingu

Wyświetl ten post na Instagramie
Post udostępniony przez @krysia_sokolowska
Sonda
Czy jesteś zaskoczony(a), że wygrała ta kandydatka?

Miss Polonia - co to za konkurs?

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego pierwsza edycja odbyła się w 1929 roku. Dla wielu z nich konkurs Miss Polonia był początkiem wspaniałej kariery: Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska, Izabella Krzan i Karolina Bielawska to niektóre z laureatek konkursu.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049