Misja Ochrony Ziemi 2021 - na czym będzie polegać? NASA ma plan jak uratować nasza planetę

2019-09-23 15:01 A.D.
Koniec Świata
Autor: East News / STAN HONDA

Obawa przed końcem świata towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Świat, który pogrąży się w chaosie lub całkowicie zniknie, wydaje się niezwykle przerażającą alternatywą przyszłości. By nie stała się ona prawdą, NASA podejmuje działania, mające na celu ochronę naszej planety. Na czym będzie polegać misja DART?

Koniec świata jest coraz bardziej prawdopodobny? NASA i ETA podjęły już pierwsze kroki, by temu zapobiec. Cztery ogromne asteroidy zbliżają się do Ziemi i niebawem mogą stanowić poważne zagrożenie dla całej naszej planety. Niektórzy obawiają się, że potężne obiekty nie wyminą Ziemi na czas. Wśród nich jest Didymos, który może zniszczyć nasz świat w w 2123 roku. Misja DART (Double Asteroid Redirection Test) ma wystartować w 2021 roku. Jakie rozwiązanie zdecydowano się obrać, by nas ocalić?

Zobacz też: BTS zakończyli swoją przerwę. Jakie są ich następne plany?

Misja Ochrony Ziemi 2021 - jak zabezpieczamy się przed asteroidami? 

O końcach świata informowaliśmy już wielokrotnie. Tym razem sprawa wygląda an tyle poważnie, że w swoje ręce bierze ją NASA. Impaktor DART zostanie wystrzelony 21 czerwca 2021 roku z Bazy Sił Powietrznych Vandenberg w Kalifornii. Wystartuje jako część rakiety Falcon 9 należącej do SpaceX. Jego zadaniem jest zderzenie się obiektu z księżycem Didymosa zwanym Didymoon. Ma to na celu zmienić tor lotu ogromnego ciała niebieskiego. Do zderzenia dojdzie w październiku 2022 roku. Realizacja planu pochłonie 69 milionów dolarów.

Najnowsze