Miley Cyrus z historycznym sukcesem. Dołączyła do elitarnego grona

2021-04-06 12:54
Miley Cyrus na Super Bowl 2021
Autor: Rex Features/East News

Miley Cyrus to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie. Od czasów Hannah Montany bardzo się zmieniła, ale nadal osiąga spektakularne sukcesy. Choć jej ostatnia płyta Plastic Hearts nie sprzedała się w dużym nakładzie, osiągnęła ogromny sukces na platformach streamingowych. Tym samym Miley osiągnęła coś, co wcześniej udało się tylko dwóm innym kobietom. O czym mowa?

Miley Cyrus ma kolejny sukces na swoim koncie. Jej najnowszy album Plastic Hearts przekroczył miliard odtworzeń na Spotify. Tym samym Miley stała się trzecią artystką na świecie, której albumy z trzech różnych dekad osiągnęły tak wysoki wynik. Pozostałe dwie płyty, które mogą pochwalić się miliardem odtworzeń to The Time of Our Lives z 2009 roku oraz Bangerz z 2013. Z tej pierwszej pochodzi jeden z jej największych hitów, czyli Party In The U.S.A. Z kolei Bangerz to album, z którego pochodzi legendarna już piosenka Wrecking Ball. Miley dołączyła do grona dwóch światowych gwiazd, które także osiągnęły taki wynik. Pierwszą kobietą z miliardowymi odsłuchaniami albumów z trzech różnych dekad była Lady Gaga. Stało się to za sprawą jej płyt The Fame (2009), Born This Way (2011) oraz Chromatica (2020). Później osiągnęła to także Taylor Swift. Jej trzy najpopularniejsze albumy to Fearless (2008), 1989 (2014) oraz Folklore (2020). Za wszystkie trzy otrzymała nagrodę Grammy w kategorii Album roku.

Zarobiły milion dolarów przed dwudziestką [Selena Gomez, Taylor Swift, Miley Cyrus] | ESKA XD - Hotplota #16

Miley Cyrus - Plastic Hearts

Plastic Hearts to album studyjny, który ukazał się późną jesienią 2020 roku. Wcześniej był on długo zapowiadany. Fani muzyki pop wyczekiwali płyty po tym, jak Miley Cyrus opublikowała covery do legendarnych rockowych piosenek takich jak Zombie oraz Heart of Glass. Podejrzewano, że będzie to album składający się z nowych wersji hitów sprzed lat. Pojawiły się na nim jednak tylko trzy covery. Pozostałe piosenki to nowe utwory. Do tej pory Miley wydała trzy single - Midnight Sky, Angels Like You oraz Prisoner w duecie z Duą Lipą.

Kobiety z miliardem odsłon. Która następna?

Fani muzyki pop rozpoczęli już typowania, która piosenkarka jako czwarta dołączy do grona Lady Gagi, Taylor Swift i Miley Cyrus. Najczęściej mówi się o Adele, która w tym roku ma powrócić z nowym albumem. Milion odsłuchań na Spotify mają już jej płyty 19 (2008) oraz 21 (2011). Często mówi się także o Beyonce czy Rihannie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze