Mikołajki 2021 - kiedy są w tym roku i jak je obchodzimy? Czy jest wtedy wolne?

2021-11-27 17:42
Święty Mikołaj
Autor: Karol Makurat/REPORTER/EastNews

Mikołajki 2021 zbliżają się wielkimi krokami. To dzień, który uwielbiają w głównej mierze dzieci, jednak coraz więcej dorosłych również robi sobie tego dnia niespodzianki. Kiedy wypadają Mikołajki w Polsce w tym roku? Jak się je obchodzi? Czy jest wtedy wolne od szkoły? Sprawdźcie szczegóły.

Spis treści

  1. Mikołajki 2021 - DATA. Czy jest wtedy wolne?
  2. Mikołajki 2021 - prezenty

Mikołajki 2021 - kiedy są w tym roku i jak je obchodzimy? Czy jest wtedy wolne? Odpowiedzi na takie pytania szuka wielu internautów, ponieważ wielkimi krokami zbliża się wizyta Świętego Mikołaja w naszym kraju. Mikołajki jak co roku obchodzi się 6 grudnia. W 2021 będzie to poniedziałek, dzięki czemu wiele osób będzie miało bardzo dobry humor już na początku tygodnia! To dzień przepełniony magią i oczywiście niespodziankami! Warto również wiedzieć, że idea Mikołajek została zaciągnięta z ameryki, jednak święto ma swoje początki ze średniowiecza. Okazuje się, że w X wieku organizowane były dla dzieci dramaty liturgiczne, które skupiały się wokół historii Świętego Mikołaja. Z czasem dzień ten stał się popularny w całej Europie i do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością. Nazwa Mikołajki, wywodzi się od Biskupa Miry. 6 grudnia obchodzi się również imieniny Mikołaja.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Mikołajki 2021 - DATA. Czy jest wtedy wolne?

Czy 6 grudnia w Mikołajki jest wolne? Czy nie ma wtedy lekcji w szkole? Mikołajki nie są dniem wolnym od pracy oraz szkoły. Tego dnia zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji. Jedynym wyjątkiem są organizowane Mikołajki w klasach, podczas których uczniowie obdarowują się prezentami. Tego dnia istnieje jednak możliwość, że nie będą odbywały się sprawdziany i kartkówki. Musi to jednak najpierw ustalić przewodniczący szkoły razem z kadrą pedagogiczną.

Mikołajki 2021 - prezenty

Mikołajki tradycyjnie obchodzi się wręczając prezenty. Dorośli kupują je swoim pociechom lub obdarowują się niespodziankami w pracy lub gronie przyjaciół. Podobnie jest również w środowisku szkolnym, gdzie uczniowie losują komu mają zrobić niespodziankę z okazji Mikołajek. Idealnym prezentem z okazji tego dnia będą tematyczne słodycze, kubek lub koszulka ze zdjęciem, maskotka, bombka na choinkę, ciepłe skarpety z Mikołajem lub czapka i rękawiczki. Idealnie sprawdzi się też książka, ogrzewacz do rąk lub mały kominek z motywem świątecznym.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze